jít naiDNES.cz

Tři roky, nebo třicet let? Stres kolem brexitu změnil Mayovou k nepoznání

Tři roky a dost. Britská premiérka Theresa Mayová oznámila, že končí ve své funkci a setrvá v ní jen do chvíle, než bude zvolen její nástupce. K rezignaci se rozhodla pod tíhou nekonečných a neúspěšných jednání o podobě brexitu. A právě ta se především podepsala i na jejím vzhledu. Mayová se vlivem stresu a úmorné práce během pouhých tří let proměnila k nepoznání a už zdaleka nepůsobí jako ona elegantní dáma ve slušivých kostýmcích.

Téměř přesně tři roky strávila Theresa Mayová ve funkci britské premiérky. Teď oznámila rezignaci. Skončí prý ve chvíli, kdy konzervativci zvolí jejího nástupce, což bude po 7. červnu.

Mayová neustála táhnoucí se jednání o podobě brexitu, kdy se třikrát dokola snažila prosadit již odmítnutou dohodu. Když se pak pokusila na svou stranu získat opozici a slíbila ústupky, poštvala proti sobě pro změnu několik členů vlastní strany.

Zejména nekonečná jednání o brexitu, při nichž měla hlavu na špalku a byla pod tlakem nejen vlastní země, ale i celé Evropské unie, se na Mayové výrazně podepsala. Za tři roky, co funkci premiérky vykonávala, prošel její vzhled výraznou proměnou.

Úplně rozkvetla.

Theresa Mayová byla vždy elegantní dámou.

Mayová si vždy držela image elegantní dámy, z níž vyzařuje intelekt i vůdčí schopnost a která jako bonus každou akci prozářila tradičně trefně zvoleným kostýmkem. Jenže v posledních měsících působí mimořádně zničeně, navíc v obličeji je viditelně opuchlá.

Končící premiérku Theresu Mayovou změnil brexit k nepoznání.

Dnes už vypadá úplně jinak.

Smutnou tečkou bylo její dnešní oznámení rezignace. Dáma, která se veřejně zapsala jako na jednu stranu sympatická a často i vtipná, ale především neústupná a mimořádně silná, oznámila svůj konec v britské vládě s pláčem. Pronesla, že chtěla sloužit zemi, kterou miluje, a pak se slzami v očích doslova utekla z tiskové konference!

Končící premiérku Theresu Mayovou změnil brexit k nepoznání.

Konec oznámila v slzách.

Nyní už si bude moct Mayová konečně od nekonečných stresů odpočinout. Vyjednávání podoby brexitu už teď bude stát na bedrech jejího nástupce.

Fotogalerie

Komentáře