Senegalec v Itálii unesl a podpálil autobus s 51 dětmi! Chtěl se mstít za utopené migranty

Senegalec zapálil autobus s 51 dětmi, prý mstil migranty. | foto: AP

K tragédii obřích rozměrů mohlo dojít u italského Milána. Sedmačtyřicetiletý Senegalec Ousseynou Sy zde unesl autobus s 51 studenty, následně je spoutal a vůz pak zapálil. Dětem se naštěstí podařilo na poslední chvíli vyskočit a pouze dvanáct z nich skončilo v nemocnici s pohmožděninami a šokem. Útočník se chtěl pomstít za migranty utopené ve Středozemním moři, což je prý chyba ministrů Luigiho Di Maia a Mattea Salviniho, kteří se netají protiimigračními postoji. Školní autobus řídil i přes to, že byl v minulosti trestán.

Senegalec Ousseynou Sy, který má od roku 2004 italské občanství, se během středy uchýlil k naprosto nepochopitelnému činu. Jako řidič školního autobusu unesl padesát kilometrů od Milána dvě třídy ze střední školy Vailati ve městě Crema. Z cesty se tak stal boj o 54 životů.

Sy vybočil z plánované trasy, následně všem 51 středoškolákům i jejich třem učitelům sebral mobilní telefony a dospělým poručil, aby všem dětem svázali ruce stahovacími páskami. Jednomu chlapci se ale podařilo svůj mobil schovat a jeden z učitelů jím pak zavolal pomoc.

Než ale policisté stihli zakročit, Senegalec naboural do několika aut a všem rukojmím začal hrozit benzínem a zapalovačem. Vykřikoval prý, že jde o pomstu za stovky migrantů, kteří zemřeli cestou z Afriky do Evropy, mezi nimiž prý byly i jeho tři dcery, což se ale nepodařilo ověřit.

Sy také prohlašoval, že umírání uprchlíků musí skončit a že je tato msta namířena vůči pravicovým politikům Matteovi Salvinimu a Luigimu Di Maiovi.

Matteo Salvini.

Matteo Salvini

Policisté následně autobusu zablokovali cestu a zadním oknem začali zajaté studenty i učitele osvobozovat. Útočník právě v tu chvíli autobus zapálil, nepochybně s úmyslem zabít alespoň několik dětí.

Naštěstí ale všechni studenti z hořícího vozu utekli a pouze dvanáct z nich skončilo v nemocnici s pohmožděninami a šokem. Z autobusu se stal hořící vrak, útočník skončil také v nemocnici s popáleninami.

Senegalec zapálil autobus s 51 dětmi, prý mstil migranty.

Senegalec zapálil autobus s 51 studenty, prý mstil migranty.

Ousseynou Sy byl předběžně obviněn z únosu, je ale dost možné, že policie jeho čin překvalifikuje na teroristický útok.

Naprosto skandálním zjištěním je, že Senegalec práci řidiče školního autobusu vykonával od roku 2004 i přes to, že má v trestním rejstříku záznam o jízdě pod vlivem alkoholu a sexuálním obtěžování.

Komentáře