Zvrat v případu Terezy H.: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou (22), která je tamními úřady obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu. Dívka šla k soudu opět zbytečně. Něco podstatného se ale přece jenom odehrálo a Tereza cítí opět o něco větší šanci na svobodu.

Podle serveru Blesk.cz měl soudce smést ze stolu nejnovější návrhy státního zástupce a poté uvedl, že důkazy byly vykonstruované.

Svým podpisem soudce také zamítl dalšího navrhovaného svědka a jednání se posouvá do finální fáze.

Jasno ale v případu stále není.

„Státní zástupce předložil se zlým úmyslem dodatkovou žalobu s vykonstruovanými důkazy proti obžalovaným osobám, které ani nemůžou být použity v takto pokročilém jednání,“ stojí prý v jednom ze soudních spisů.

Výše uvedený server také uvádí, že soudce Tereze slíbil, že ji čeká už pouze jedno nebo dvě jednání a dozví se svůj ortel.

Obhájce Terezy Hlůškové měl své klientce zase říci, že na Vánoce už bude dívka doma u své rodiny.

Touhu trávit Vánoce v České republice Tereza vyjádřila i našemu exkluzivnímu zpravodaji Arshadu Alimu.

„Chybí jí Česká republika, chybí jí rodina. Moc by si přála strávit Vánoce doma a nakupovat dárky,“ svěřil se nám pákistánský reportér.

Tereza Hlůšková je v Pákistánu už téměř jedenáct měsíců, 10. ledna ji na letišti v Láhauru zadrželi místní celníci, kteří u ní našli devět kilogramů heroinu. 

Původně se zdálo, že ji tvrdý trest nemine. Teď dívka cítí den ode dne větší šanci na původně naprosto nereálné osvobození.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:15 4. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  41
 • Tvl
  41
 • Super
  21
 • Haha
  21
 • Cože
  14
 • Sladký
  14
Komentáře