Češka zadržená za heroin: Měla dva profily, pod jejím jménem někdo zadal „brigádu“

10. ledna 2018
Jednadvacetiletá Češka Tereza H. byla zadržena pákistánskými úřady pro podezření z pašování devíti kilogramů heroinu. Mladá dívka se mohla stát naivní obětí obchodníků s drogami, mohla ale drogy převážet vědomě pod vidinou přivýdělku. To ale není jediná záhada kolem blonďaté krásky. K čemu měla druhý, zahraniční profil na Facebooku?

Mladou Češku celníci zadrželi na mezinárodním letišti Allama Iqbal v Pákistánu a podle tamních médií bylo důvodem devět kilogramů heroinu, které se Tereza H. snažila propašovat z pákistánského města Láhaur až do Spojených arabských emirátů, konkrétně do města Abú Zabí. Nyní jí za pašování heroinu hrozí tvrdý trest.

Kdo ale je tato mladá dívka, která se dopustila, ať už vědomě, nebo nevědomě, hlouposti, která jí může zničit život? Na sociální síti Facebook má Tereza H. dva profily, které pravidelně používala. Zdá se ale, že každý byl stvořen pro jiné účely.

Jeden profil vypadá naprosto všedně. Dívka z Uherského Hradiště je zde pod svým jménem a přidávala sem běžné snímky. Ten druhý ale vypadá, že je určen pro „zahraničí“. Tereza H. na něm vystupuje pod lehce upraveným jménem bez diakritiky a její fotoalbum je plné profesionálních snímků.

Nabízela jiným dívkám „brigádu“?

Není také bez zajímavosti, že když se do Google vyhledávače zadá jméno dívky, která je v současné době podezřelá z pašování tvrdých drog přes pákistánské hranice, vyskočí stránka, kde stejnojmenná dívka nabízí „zajímavou brigádu“.

„Nové zkušenosti s modelingem, poznáš nové státy a kontinenty, výborné platové ohodnocení, procvičení anglického jazyka,“ vyjmenovává pisatel inzerátu, jehož jméno se shoduje se jménem zadržené Češky, výhody nabízeného přívýdělku. 

Náhoda?

Dotázali jsme se proto sestřenice zadržené dívky na to, zdali Tereza H. takovou brigádu doopravdy nabízela. „Žen s jejím jménem a příjmením je v republice mnoho. Situace kolem ní je příliš čerstvá a nehodlám se o tom bavit,“ odpověděla nám.

Žen se stejným jménem a příjmením po České republice běhá jistě nespočet, ale fakt, že Tereza H. měla jakýsi tajný profil, kde vystavovala své profesionální snímky, a k tomu stejnojmenná žena nabízela před rokem na internetu brigádu ve světě modelingu pro „dívky, které se nebojí cestovat samy“,  jsou skutečnosti, které naznačují, že se pravděpodobně jedná o jednu a tu samou osobu.

Tyto shody okolností také vybízejí k otázce, kterou nelze nepoložit: Bylo součástí této práce také pašování drog? Napovídala by tomu věta, že je zájem o dívky, které se „nebojí cestovat samy“.

Přednější než dohady ale samozřejmě je, aby se situace kolem Češky zadržené v Pákistánu co nejdříve vyjasnila. Ministerstvo zahraničí už o problémech, do kterých se Tereza H. dostala, dobře ví a celou situaci se snaží vyřešit.

Fotogalerie


Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:53 čtvrtek 10. května 2018. Anketa je uzavřena.

  • 32
  • 25
  • 24
  • 16
  • 16
  • 11
Komentáře