Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Tábor hrůzy ve Varvažově: Každou chvíli si někdo stěžuje, říká hygienička

  • Fotografie nepořádku na dětském táboře ve Varvažově obletěly sociální sítě
  • Ke Kateřině V. se přidávají další rodiče, kteří z tábora odvezli svoje děti v souvislosti s medializací případu
  • Tábor už zkontrolovala hygiena

  Tábor hrůzy ve Varvažově. | foto: facebook

  Rozčílená matka zveřejnila příšerné fotky z Varvažova, na kterých jsou vidět otřesné podmínky na dětském táboře. Všude je špína a nepořádek. Opakuje se tak situace z loňského roku. Vedoucí tábora se ale brání, že fotky jsou vytržené z kontextu. Podle hygieničky si ale na Varvažov stěžuje někdo každou chvíli. Kde je pravda?

  Nejhorší reklama, jakou si tábor ve Varvažově mohl přát. Skoro čtrnáct tisíc lidí už na Facebooku totiž sdílelo fotky, které na sociální síti zveřejnila nespokojená matka čtyřleté Melanie Kateřina V. (psali jsme zde).

  Když se dozvěděla, že její holčičku vychovatelé za trest zavírají samotnou na pokoji, rozjela se do Baby kempu, pořádaném Agenturou 7, aby ji odsud odvezla.

  Když paní Kateřina dorazila do kempu, byla v šoku. Nejen, že děti ve věku od čtyř do šesti let byly ponechány bez dozoru, ale všude byl nepořádek - psí lejna na podlaze, lahve od alkoholu a nepovlečené postele.

  „Prosím všechny o sdílení, ať se to dostane k rodičům, jejich děti tam ještě zůstali, tady žila má 4 léta dcera a její 6 léta kamarádka, v domnění, že je o ně 24 hodin postaráno byly bez dozoru samotné v budově,“ napsala paní Kateřina v příspěvku.

  V tomhle spaly malé děti.

  V tomhle spaly malé děti.

  Jenže agentura pořádající tábor vidí situaci poněkud jinak. „Co se týče nespokojenosti rodičů, kteří tento příspěvek pustili do světa, byli jsme předem domluveni, že si dceru na základě nespokojenosti s programem vyzvednou v 8:30 ráno. Nespokojeni byli z toho důvodu, že dceři byl zakázán večerní program, jelikož nedodržovala táborový řád a chovala se velmi hrubě k ostatním dětem. Protože jsou dceři 4 roky, je toto naprosto přiměřená reakce,“ uvedla v oficiálním prohlášení hlavní vedoucí Emm Kelly.

  Rodiče ale podle vedoucí nedodrželi domluvený čas a na tábor vtrhli už v pět ráno a svým chováním prý vzbudili většinu dětí. Matka čtyřleté dívky si stěžuje, že děti byly bez dozoru.

  Na druhou stranu - pod jakým dozorem by měly být v pět hodin ráno, když spí?!

  Do tohoto bazénu by děti určitě neměly chodit.

  Do tohoto bazénu by děti určitě neměly chodit.

  „Prohledali nám celý tábor s tím, že se dostali na místa, kde děti nemají absolutně žádný přístup. Fotografie bazénu je naprosto bezpředmětná, jelikož není v provozu, děti k němu nemají přístup. Dále následuje fotka, kde jsou postele bez povlečení, jedná se o pokoj, kde nejsou ubytované žádné děti tento turnus,“ vysvětluje vedoucí. Co se fotky psího exkrementu týče, ten byl prý okamžitě odstraněn.

  Podle hygieny je tábor v pořádku

  Shodou okolností poté, co se na internetu začaly šířit fotky, do tábora dorazila na inspekci hygiena. „Shodou okolností tam naše pracovnice provedly kontrolu a neshledaly žádné závažné nedostatky,“ cituje Marii Noskovou z jihočeské Krajské hygienické stanice web TN.cz.

  „V pokoji v babycampu nebyl v době kontroly vysátý koberec, ale bylo to dáno tím, že venku pršelo a děti dovnitř chodily v botách. Závada byla odstraněna hned při kontrole,“ pokračuje Nosková.

  Pokoj bez povlečených postelí podle ní nebyl využíván a pes v době kontroly na táboře nebyl. Kontrola tak dopadla v pořádku a oproti loňskému roku bylo nově vymalováno a drobné závady byly odstraněny.

  Zároveň ale dodala, že hygienické předpisy pro letní tábory jsou hodně mírné a stejné platí jak pro tábory v lese, tak i ty kde děti spí v budově. Rodiče navíc mají příliš velké nároky a když jejich děti jedou na tábor, domnívají se, že budou spát v hotelu.

  „Rodiče si nezjistí úroveň tábora, očekávají penzion nebo hotel a pak jsou zklamaní z toho, co tam viděli ve skutečnosti,“ dodala hygienička s tím, že na „tábor ve Varvažově si každou chvíli někdo stěžuje“.

  Alkohol na táboře pro malé děti asi tekl proudem.

  Alkohol na táboře pro malé děti asi tekl proudem.

  Vyhrožují nám likvidací

  Celá kauza ovšem návštěvou hygieny nejspíš nekončí. Podle TV Nova si ve středu na tábor přijela i paní Zuzana Š. i ta popsala špínu a nepořádek.

  Vedení tábora ale řeší další problém - výhrůžky! „Za posledních 24 hodin máme za sebou výhrůžky fyzickou likvidací (přes SMS a Fb), DoS útok na naše stránky a čekáme, co přijde dál. Je vidět že se v populaci najde nespočet lidí, kteří, byť s námi nemají nic společného, nemají a nikdy neměli na našich táborech své děti, potřebují (samozřejmě anonymně) dát průchod svým nejhorším pudům a činům,“ stojí v prohlášení, které na svých facebookových stránkách ve čtvrtek večer zveřejnila agentura.

  Hodně lidí si ale na druhou stranu tábor pochvaluje. „Na tento tábor jedu letos čtvrtým rokem. Jsem téměř dospělá osoba, a tak si myslím, že kdyby se mi na Varvažově nelíbilo, nikdo by mě tam nedostal. Ale já se tam těším jako každý rok a rozhodně nejsem jediná. My, děti, jezdíme na dětský tábor, ne do pětihvězdičkového hotelu s all inclusive. Pokud Vám, rodičům, přijdou podmínky neadekvátní pro pobyt vašeho dítěte, tak prosím, nikdo ho tam nenutí jezdit,“ píše Nicky N.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 19:21 11. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   36
  • Haha
   18
  • Sladký
   18
  • Super
   16
  • Tvl
   16
  • Cože
   12

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz