jít naiDNES.cz

Já nic, já europoslanec: Polčák popřál Zemanovi smrt a pak to vzal zase zpátky

Odpůrci Miloše Zemana a Andreje Babiše se často zaštiťují morálními hodnotami, které se prý vinou těch dvou aktuálně nachází na okraji zájmu a je po nich dost často šlapáno. Bohužel se najde dost těch, kteří volají po obrodě společnosti, ale sami mají máslo na hlavě. Jedním z nich je třeba europoslanec Stanislav Polčák (STAN), který velmi „kulantně“ popřál Miloši Zemanovi, aby se odporoučel na pravdu boží.

„Doufám, že nejvyšší státní zástupce rozhodne o zrušení usnesení městského státního zastupitelství až v samém závěru lhůty. Můžeme si jen přát, že souboj Zeman vs. Zeman do té doby rozhodne příroda...,“ napsal si na svůj Twitter europoslanec Stanislav Polčák (STAN).

Reagoval tak na slova Miloše Zemana, který prohlásil, že kdyby Andreje Babiše začali znovu stíhat, zastavil by to. To mají prezidentovi mnozí za zlé, před svým druhým zvolením do funkce se totiž dušoval, že se premiér musí očistit sám, on že do toho zasahovat nijak nehodlá.

Evidentně změnil názor a dost lidí tím rozlítil. Přát mu za to smrt, což je to jediné, co se dá z Polčákova vyjádření vyčíst, je už hodně přes čáru, i když prezidenta nemáte zrovna v lásce.

„Kam až může člověk klesnout v nelidskosti, nenávisti a zášti! A tohle má být demokratická opozice, jak sama sebe nazývá?“ vzkázal mu prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, kterého slova europoslance dost rozlítila. A nebyl sám!

K celé věci se vyjádřil i hradní kancléř Vratislav Mynář, jehož SMS Polčákovi sdílela na Facebooku jeho manželka Alex. „Pane Polčáku, můžeme být konkurence, můžeme být opozice, můžeme mít jiné názory, ale neměli bychom být lidsky prase jako jste vy,“ napsal ve své textové zprávě kancléř, který rozhodně nechodil kolem horké kaše.

Dotčený Polčák poté na Hrad vzkázal, že to myslel úplně jinak. „Rozčilení pana Ovčáčka vůbec nerozumím. Neměl jsem na mysli nic jiného než to, že se panu prezidentovi rozbřeskne, vzpomene si na svoje předvolební sliby a začne podle toho jednat. Z jeho vyjádření je jasné, že to nějaký čas bude trvat. Co jiného jste myslel, pane prezidentův mluvčí?“ ptal se poťouchle europoslanec, který se celou věc snažil zvrátit ve vtípek.

Nepovedlo se...

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat