Snídaňový masakr v hotelu: Terorista čekal ve frontě na jídlo, pak se odpálil!

Sebevražední atentátníci rozpoutali v neděli na ostrově Srí Lanka peklo, které si vyžádalo minimálně 207 obětí. Během několika hodin došlo k celkem osmi explozím, které zdevastovaly tamní kostely a hotely. Nyní se objevilo děsivé svědectví, které detailně popisuje, jak k jednomu z nedělních útoků došlo.

Jeden z útočníků se odpálil v pětihvězdičkovém hotelu Cinnamon Grand. Podle svědectví, které se povedlo získat britskému serveru Mail Online, stál atentátník ve frontě na snídani mezi hosty luxusního resortu. O chvíli později vyhodil sebe a vše kolem do povětří!

Podle manažera hotelu k explozi v hotelové restauraci došlo kolem půl deváté ráno. Atentátník se v hotelu ubytoval pod falešnými údaji. Představil se jako Mohamed Azzam Mohamed a řekl, že je ve městě na služební cestě.

Výbušniny měl útočník umístěné na svých zádech. Kromě sebe zabil několik hostů a zaměstnanců hotelu.

Podle výše uvedeného serveru během nedělního masakru na ostrově Srí Lanka zemřelo několik desítek turistů. Pocházeli z Velké Británie, Spojených států amerických či Nizozemska.

Na Srí Lance vraždili sebevražední atentátníci.

Na Srí Lance vraždili sebevražední atentátníci.

„Byl tu naprostý chaos. Byly zde rodiny s dětmi,“ popsal teror manažer hotelové restaurace, kterému atentátník zabil také kolegu a kamaráda.

„Přišel na konec fronty a poté se odpálil. Jeden z našich manažerů, který zrovna vítal hosty, byl mezi těmi, co zemřeli jako první,“ popsal dále zaměstnanec hotelu.

Během nedělního teroru na Srí Lance exploze zasáhly také kostely svatého Antonína či svatého Šebestiána. V době výbuchu byli v kostelech lidé, kteří se shromáždili na velikonoční mši. Dalšími napadenými hotely byly: Shangri-La a Kingsbury. 

Fotografie z nedělního masakru na Srí Lance

Fotografie z nedělního masakru na Srí Lance

O několik hodin později otřásla sedmá exploze předměstím Dehiwala u Kolomba. Brzy se ozval osmý výbuch. Místní vláda kvůli dalším útokům vyhlásila zákaz vycházení. Je možné, že počet obětí bude dále narůstat. 

K útokům se zatím nikdo nepřihlásil, ale tamní policie už zadržela sedm podezřelých osob.

Fotogalerie

Komentáře