Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Soud s Kramným: Tohle je zlomový důkaz obhajoby?

  • Expres.cz dnes opět živě sledoval soud s Petrem Kramným
  • Na programu bylo čtení důkazů
  • Další svědek je pozván na příští týden
  • Rejžková slibovala klíčový zlom, který nakonec opravdu přišel

  Za jeho propuštění podepisuje mnoho žen petice, Kramný na ně působí jak magnet. | foto: Expres.cz

  Rejžková nakonec soudu předložila nový znalecký posudek z oboru elektrotechniky. Sám znalec bude vypovídat příští středu. Podrobnosti o tom, co zjistil, si nechala Rejžková pro sebe. Předvolala jej zejména proto, že znalec obžaloby ani nebyl osobně na místě činu. Přesto se už dříve Rejžkové vysmál s tím, že Ohmův zákon platí všude na světě stejně.

  Fotogalerie

  Rejžková minulý týden v rozhovoru proklamovala, že „něco přijde“. Zatím však přišly akorát výpovědi svědků, které odhalily několik nesrovnalostí v Kramného verzi o tom, co se stalo. Seznamy důkazů pak jen opět přesvědčily o nedůsledné práci egyptské policie.

  To nejdůležitější ze včerejšího soudu si zatím můžete přečíst ZDE. Dnešní líčení, které začíná v 9:00, bude možná poslední pro tento týden. Budou se číst seznamy listinných důkazů a další svědek přijde vypovídat až 23. září.

  9:10 Soudkyně předčítá seznam důkazů, což je velmi únavné a zdlouhavé. Zatím se můžete podívat jak vypadal první, druhý a třetí den soudu. Vše kolem kauzy Petra Kramného pak můžete sledovat pod hashtagem #kauzakramný.

  9:15 Mezi důkazy je je komunikace mezi egyptskými státními orgány, přepisy výslechů svědků z Egypta, zpráva z chemické laboratoře, z nemocnice a další dokumenty.

  9:28 Soudkyně dočetla seznam důkazů ze svazku 14. Státní zástupce nepožaduje přečíst žádný z nich, Kramný opět požaduje čtení téměř všech listin.

  9:34 Opakují se protokoly z ohledání těl a různé zprávy mezi egyptskými policisty, lékaři a prokuraturou.

  9:37 Soudkyně ve stručnosti pročítá jednotlivé listiny a vždy shrne, o co v nich jde. Podrobnější čtení většinou nikdo nežádá.

  9:42 „Příčinou smrti je celková dehydratace. Toxikologické vyšetření neprokázalo přítomnost žádných jedovatých látek,“ zas a znovu opakuje jedna z egyptských zpráv. Nic nenašli ani ve zvratcích a dalších odebraných vzorcích.

  9:45 Vyšetřování neprokázalo příčinu úmrtí, nepotvrdilo ani nevyloučilo cizí, natož Kramného zavinění. Oběti zemřely pravděpodobně na otravu toxickou látkou... Tohle už jsme všechno slyšeli! Přijde Rejžkové s dalším svazkem konečně dobrá karta?

  9:50 Opakují se zprávy s totožným obsahem, jen s odlišným adresátem.

  Oběti mohly být otráveny několik dní před smrtí. Látka se do té doby mohla přeměnit či vyloučit.

  9:59 Egypťané nedoporučili Kramného stíhat kvůli nedostatku důkazů. Proto mu také zrušili omezení pohybu.

  10:00 „Nebylo zjištěno, že by Monika nebo Petr měli uzavřeny životní pojistky,“ uvádí soudkyně z výpovědi české konzulky.

  10:03 „Pitva v ČR nepřišla s jasným průkazem těchto známek,“ přešla soudkyně ke zprávě o zkoumání zasažení elektrickým proudem.

  10:08 Čtení několika zpráv a dodatečných protokolů z Egypta odhalilo, že se většina expertů egyptské strany přiklání k otravě. Nemohou však zcela jasně vyloučit zasažení elektřinou jako příčinu smrti. To je teorie českých expertů, která se opírá zejména o změny na srdci a další známky zasažení proudem. Egypťané však nenašli vnější známky po zasažení.

  10:10 Těla například nebyla v křeči a na kůži nebyly známky po zasažení. Ty jsou většinou ve tvaru předmětu, který se kůže dotknul. Občas vznikají charakteristické vzory na kůži, ani ty však oběti neměly.

  10:20 „Egyptský posudek určil na základě nálezu v žaludku příčinu smrti intoxikací. Při opakovaném výslechu dostal patolog doplňkový posudek. Poté uvedl, že neprovedl pitvu myokardu a tím pádem nemůže vyloučit, že byla smrt způsobena zásahem elektřinou,“ uzavírá soudkyně.

  Patolog: „Neprovedl jsem pitvu myokardu a tím pádem nemůžu vyloučit, že byla smrt způsobena zásahem elektřinou.“

  10:25 Dále se čte výpověď právníka hotelu Titanic Palace. V pokoji se prý neuklízelo 13 hodin před tragédií.

  10:29 Kramný údajně běžně pil a byl opilý. V předchozích dnech jsme se ale i od svědků dozvědli, že Kramný většinou nepil! Abstinoval prý i na osudné dovolené.

  10:35 Soudkyně přešla k dalšímu svazku. Opakuje se výslech hotelového právníka a další dokumenty, které před chvílí zazněly. Kramný ani Legerský nežádají další čtení či nahlédnutí fotodokumentace.

  10:36 Gilová se dotazuje, v kolik musí Kramný na oběd. Ostraha odpovídá, že nejpozději o půl jedné, aby měl jídlo teplé. „Tak to přinejhorším bude mít vlažné,“ dodává Gilová a vyhlašuje krátkou přestávku. Pokračujeme za 10 minut.

  10:50 Pokračuje se v důkazech. Svazek 16 nabízí například náčrt pokoje a polohy těl z pohledu polské turistky Magdaleny Iwony Lis, která bydlela v hotelu vedle Kramných.

  10:53 Nikdo nežádá podrobnější čtení ani nahlédnutí, čte se dále seznam důkazů. Mezi nimi je i video, které Kramný nahrál v Egyptě a poslal české policii přes televizi Nova.

  11:02 Výpisy ze zdravotní dokumentace, hodnocení obžalovaného z vazební věznice,... Soudkyně končí další svazek důkazů. Státní zástupce nežádá přečtení žádné z listin.

  11:05 Kramný žádá přečíst zprávu z finančního šetření.

  11:07 „Takže tady je přehled dotazů a šetření na různé pojišťovny,“ začíná číst soudkyně a pokračuje seznamem asi všech bankovních a finančních institucí v Česku. Ty všechny se prověřovaly při zjišťování finanční situace Kramných.

  11:18 Vyslechli jsme si seznam pojišťoven, pojistek, ručení a dalších operací ze svazku 17. Nikdo nemá další otázky, pokračujeme svazkem 18. S takovou to Kramnému vychladne určitě.

  11:25 Čtení jde rychle, svazek 18 soudkyně proletěla, v dalším je pak jen protokol z hlavního líčení.

  11:28 Dostáváme se k dalším důkazů. Daňové přiznání Stanislava Š., kamaráda Petra Kramného. V dřívější výpovědi jej nevylíčil zrovna v pozitivním světle - Kramnému šlo prý více o peníze než vlastní rodinu. Kramnému měl také na požádání posílat informace o otravách, posmrtných skvrnách a další děsivé detaily.

  11:34 Soudkyně dočetla všechny důkazy. Ani jedna strana nežádá přečtení.

  Rejžková konečně přišla se svým trumfem. Předložila znalecký posudek znalce z oboru elektrotechniky. Sám by měl vypovídat příští středu.

  11:37 Dnešní soud končí. Líčení se odročuje na středu 23. září. Vítejte na Expres.cz, děkujeme za pozornost.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 11:22 středa 13. ledna 2016. Anketa je uzavřena.

  • Super
   14
  • Cože
   8
  • Sladký
   7
  • Tvl
   7
  • Haha
   6
  • Trapas
   4
  Vybrali jsme pro vás

  Sexy učitelka si založila účet na platformě OnlyFans. Žáci ji našli a teď s ní flirtují

  Učitelek na OnlyFans, často také nazývané jako platformě pro dospělé, není málo. Většinou se vše zvrtne, když na jejich...

  Matka na pervitinu a italská domácnost. Jak to bylo s vraždou dítěte v Mostě

  Premium Vyostřené konflikty, dvojí život matky, neúspěšné podněty sociálce, problémová čtvrť a drogy. Z pozadí sporu o tříleté...

  Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

  Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

  Kam zmizel lupič století. František Procházka podle svědků žije v Karibiku

  Premium Policie si chvíli myslela, že je František Procházka, který ukradl 540 milionů korun, po smrti. Jenže někteří Češi ho...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz