jít naiDNES.cz

Výjezd za čtyři výplaty: Dva slávisté se koupali v Benátkách, dostali pokutu 80 tisíc

Do Milána dorazily tři tisícovky slávistických fanoušků. | foto: Profimedia.cz

Na tenhle výjezd do konce života nezapomenou. A bohužel ne proto, že jejich Slavia fantasticky remizovala na půdě Interu Milán. Dvojice fanoušků si cestou na zápas střihla výlet do Benátek a tam si při pěkném počasí rozhodla zkrátit čas koupelí v kanále nedaleko náměstí Svatého Marka. Zábava ale skončila až na policejní stanici a každý teď musí zaplatit pokutu 80 tisíc korun.

Itálie se s turisty nemaže a pro Benátky to platí přinejmenším dvojnásob. Mastnou pokutu tady vyfasujete za krmení holubů, pití či konzumaci jídla na místech, která pro to nejsou vyhrazena, nebo třeba za koupání ve fontánách či kanálech. O tom se přesvědčila i dvojice slávistů.

Ti cestovali na zápas svého týmu v milionářské Lize mistrů na stadion Interu Milán a právě v Benátkách si udělali zastávku. Bylo hezké počasí, a tak se rozhodli právě v jednom z vyhlášených kanálů poblíž náměstí Svatého Marka vykoupat.

Podle očitých svědků se oba slávisté dobře bavili, smáli se a snažili se přitáhnout pozornost lidí. Počínali si prý, jako by to bylo zcela normální.

O přísných zákazech a pokutách směrem k turistům nejspíš neměli tušení, nepochybně je tak muselo překvapit, když na místo dorazili policisté, které přivolali šokovaní kolemjdoucí.

Dvojice slávistů na výlet do Benátek jen tak nezapomene.

Dvojice slávistů na výlet do Benátek jen tak nezapomene.

Strážci zákona se se dvěma rozjařenými Čechy ani trochu nemazali. Naložili je do aut a odvezli na služebnu. Tam s nimi sepsali protokol a napařili jim pokutu za přečin proti dobrým mravům.

Ta dělala neuvěřitelných 3 tisíce eur, tedy v přepočtu asi 80 tisíc korun, pro každého.

Do Milána dorazily tři tisícovky slávistických fanoušků.

Do Milána dorazily tři tisícovky slávistických fanoušků.

Slávisté tak například ještě několikanásobně trumfli dvojici německých turistů, kteří v červenci vyfasovali v přepočtu 24 tisíc korun za to, že si na schodech mostu Ponte di Rialto udělali kávu. 

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře