Sexuolog Zvěřina předpovídá: „Bílí se nemnoží, naše civilizace nutně vymře“

7. října 2017
Poněkud pesimistický, ale o to více pravdivý a platnými statistikami podložený pohled do budoucnosti naší civilizace představil na své liberecké besedě sexuolog Jaroslav Zvěřina. Zpohodlnělost západního člověka spolu s nepřirozenými genderovými tendencemi podle něho nastartovaly nezvratný trend, který nutně povede k našemu zániku a převzetí civilizačního kormidla novými národy.

Za hlavní civilizační problém označuje přední český sexuolog nízkou porodnost. Průměrná Evropanka nebo bílá Američanka má statisticky 1,6–1,8 dítěte. Přitom to pro zachování a udržení početního množství západního typu člověka není dostačující.

„Abychom měli trvale udržitelnou porodnost, musela by být přes dvě. Nemá ji žádná země v Evropě. Neexistuje žádný politický trik, který by tohle zařídil. A protože to nezařídíme, je třeba si uvědomit, že jedeme na skluzavce úplně někam jinam. Je-li tohle naše budoucnost, tak je to budoucnost smrti Západu,“ citoval slova Jaroslava Zvěřiny server ParlamentniListy.cz.

Vzhledem k tomu, že noví přicházející Evropané mají klidně i deset dětí, přijde doba, kdy nás nutně početně převýší a staneme se menšinou. „O tom není pochyb. Západní civilizace nemá žádnou rezervu. Neumíme to. Není žádné světlo na konci tunelu. Tak to ale bylo vždycky. Starý Řím obsadili barbaři. Tady to nebude jiné. Nemáme žádné prostředky, jak to zastavit,“ říká dále.

„Jestli feminismus něco zavinil, tak to, že se odcizuje mateřství. Některé radikální feministky se dokonce tváří, jako by nebylo. Děti se prostě moc nemusí. Za to můžou nejen feministky, ale i hodnotový systém našeho života. To znamená vymírání naší civilizace. Nemůže to dopadnout jinak. Za 50 až 100 let budeme mít velký problém. Není žádný mechanismus, který by porodnost uměl zlepšit,“ líčí v černých barvách nadcházející dobu.

„Když se podívám na minulost svého rodu, tak nejvíce dětí se rodilo v době, kdy lidi neměli ani kde pořádně bydlet, ani neměli dost peněz. Žádné přídavky nebyly. Rodiny měly deset dvanáct dětí a nějak je vychovaly. Dnes to vůbec nejde,“ porovnává s dobou ne až tolik vzdálenou od současnosti.

Průměrný člověk v této postmoderní civilizaci relativizuje úplně všechno. Nevím, jestli jde vůbec nějakým způsobem restartovat tradiční hodnoty. Mám dojem, že většině lidí je to šumafuk. Pokud by se to zrestartovalo, bylo by to prvně v historii. Většinou dekadentní civilizace už nic nevymyslely. A my jsme přesně v té dekadenci,“ konstatuje Zvěřina nepříjemnou skutečnost.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:49 neděle 4. února 2018. Anketa je uzavřena.

  • 47
  • 10
  • 10
  • 7
  • 6
  • 6
Komentáře