jít naiDNES.cz

Paroubková řekla, kolik po Jiřím chce: Je to jen zlomek peněz, co mi dával!

Petra Paroubková prý dostávala měsíčně od manžela 156 tisíc korun. | foto: koláž Expres.cz

Rozvod manželů Paroubkových je nejen o nezletilé dceři Margaritě, ale také o penězích a majetku. A jak se ukazuje, jde o nemalé částky. Poté, co soud Jiřímu Paroubkovi nepravomocně vyměřil výživné na dítě ve výši 10 tisíc korun a svěřil dceru do péče matky, domáhá se nyní Petra Paroubková apanáže pro svou osobu. Expremiér hovoří o částce 156 tisíc korun, kterou potvrdil novinářům. To ale manželka Petra odmítá.

Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek je dle svého vyjádření odkázán především na starobní důchod ve výši 25 tisíc korun. Přiznává, že má nějaké přivýdělky, ale do devadesáti let pracovat nebude.

„Už se pomalu ze všeho stahuji, mám na to věk. Rád bych se věnoval věcem, které mě baví, ale nutně mi nemusí vydělávat peníze,“ prozradil Expresu.

O to více bylo patrné rozladění, se kterým vnímá požadavky své manželky. Soudní stání vnímal jako takové zahřívací kolo, kde se ukázalo, že představy obou stran jsou diametrálně odlišné.

„Mě mrzí, že má do dnešního dne takovou bludnou představu, že si brala bohatého premiéra, a já jsem teď chudý důchodce. Takže ta kalkulace jí nevyšla, já myslím, že je to takové to ber, kde ber,“ podělil se o své dojmy posmutnělý expremiér.

Jeho slova však popírá Petra Paroubková. Zmiňovaná částka 156 tisíc korun měsíčně je totiž prý výše „kapesného“, které měsíčně dostávala po dobu svazku s expremiérem. „Požaduji pouze zlomek částky, kterou mi manžel po celou dobu trvání manželství dával. Žádám pouze o zpětné vyplacení od března 2017 do září, kdy jsem začala pracovat,“ sdělila Petra Expresu.

Podle Paroubkovy exmanželky Zuzany si Petra vydělává nad poměry, protože pracuje jako překladatelka na Ministerstvu pro místní rozvoj. To ovšem její nástupkyně a budoucí exmanželka Jiřího Paroubka odmítá s tím, že sice pro ministerstvo nějaké zakázky zpracovávala, ale šlo o jednorázové záležitosti.

Výdaje Petry Paroubkové nejsou zrovna malé. Školné dcery Margarity v prestižním vzdělávacím ústavu dělá 35 tisíc korun měsíčně, za nájemné v bytě v pražských Holešovicích platí přibližně 20 tisíc korun a spolu s dcerou mají další výdaje. Také přisouzené výživné 10 tisíc považuje za nedostatečné, a proto po manželovi žádá doplatit oněch sedm měsíců.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:32 22. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  34
 • Super
  20
 • Cože
  12
 • Tvl
  12
 • Haha
  11
 • Sladký
  11
Komentáře

Mohlo by vás zajímat