Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Máš roušku? Chcípni! Policie řeší útoky, zbabělec v tramvaji vytáhl nůž a nakopal sestřičku

  Češi dokazují, že v době krize dokážou táhnout za jeden provaz. Ze dne na den se situace otočila a za exoty už nejsou ti s rouškami, ale naopak ti bez roušek. Bohužel se stále najdou výjimky a není jich málo, policisté vyjížděli hned k několika případům, kdy kvůli nošení či nenošení roušky došlo k násilnému konfliktu. V pražské tramvaji dokonce cestující bez roušky vytáhl nůž, policisté ho postřelili a on pak ještě napadl sestřičku.

  Ještě před pár dny si většina lidí klepala při pohledu na člověka s rouškou na čelo. Brzy ovšem všichni pochopili, jak důležité nošení ochrany dýchacích cest v tuto dobu je. 

  Ostatně jde dnes již o povinnost vycházející z nařízení vlády kvůli šířícímu se koronaviru.

  Tedy skoro všichni důležitost roušek pochopili. A ti, co ji nepochopili, se většinou chovají podrážděně. Policisté vyjížděli už k několika případům, kdy byl právě těmito lidmi vyvolán fyzický konflikt.

  Jeden z případů se odehrál v obchodě na Brněnsku, kde vedoucí upozornila osmatřicetiletou ženu bez roušky. Její reakce byla nepochopitelná, zaměstnankyni obchodu napadla a z obličeje jí strhla brýle.

  Nakonec se pachatelku podařilo jednomu z ostatních zákazníků chytit, pak už si ji převzala policie a poslala ji do vazby.

  Mezi pražskými hasiči je pět nakažených. Bezpečnostní složky ale dál bojují...

  Roušky nosí i policisté či vojáci.

  V úterý také došlo ke zcela nechutnému napadení ženy v respirátoru a rukavicích na čerpací stanici OMV v Kroměříži. Když zaplatila a vracela se k vozu, zastavila u ní dodávka. Z té se vyklonil muž, začal ženu urážet, křičel na ni, ať „zdechne“, a nakonec ji dokonce poplival.

  Policie později agresora vypátrala a obvinila ho z výtržnictví.

  V Bystrci pak došlo ke konfliktu mezi pracovníkem ostrahy obchodu a mužem bez roušky, kterého napomenul. Muž bez roušky zavolal policii, strážníkům se pak hlásil s natrženým rtem a obočím. Pracovník ostrahy potyčku nijak nepopíral, policistům ukázal pro změnu rozšlápnuté brýle.

  V Praze nůž a střelba!

  K vůbec nejostřejšímu konfliktu kvůli nezakrytému obličeji ovšem došlo v Praze, a to v jedné z tramvají.

  Její řidič napomenul cestujícího bez jakékoliv ochrany, aby si něčím přikryl ústa, což je v aktuální situaci povinnost. Muž ale zareagoval zcela nepochopitelně. Vytáhl třiceticentimetrový nůž a začal řidiče i ostatní cestující ohrožovat.

  Nepřestal ani ve chvíli, kdy na místo dorazili přivolaní policisté. A ti museli zakročit.

  „Ani přes opakovanou výzvu podezřelý neuposlechl a proti hlídce se s nožem v ruce rozešel. V tento moment policisté využili svého zákonného oprávnění a muže postřelili do oblasti stehna, a to z důvodu ochrany své osoby a ochrany života a zdraví cestujících. Muže následně zadrželi a poskytli mu první pomoc do příjezdu záchranné služby. Nikdo z cestujících nebyl při zákroku zraněn,“ informovala policejní mluvčí Lucie Drábková.

  Jenže agresor neřekl poslední slovo a po následném převozu do nemocnice ještě zbaběle napadl sestřičku.

  „Zraněný muž následně skončil v nemocnici, kde měl ještě zaútočit na zdravotní sestru a kopnout ji do podbřišku,“ prozradila Drábková.

  Policisté teď muže vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování, trestného činu výtržnictví a trestného činu násilí proti úřední osobě, za což muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.

  Fotogalerie

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

  Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz