Úterý 24. listopadu 2020, svátek má Emílie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Ministr školství Plaga chce být cool a přiblížit se mladým: Mám instáč a trumfnu Feriho!

  Robert Plaga si založil Instagram a chce být jako Dominik Feri! | foto: Instagram

  Ve čtvrtek ho Babiš pokáral, že za něj komunikaci s českým studentstvem supluje opoziční poslanec Dominik Feri. A ještě ten den si ministr školství Robert Plaga založil Instagram a začal na něj postovat první příspěvky. Jaký si stanovil cíl? Dohnat na populární sociální síti jak „konkurenci“ Feriho, tak i nejúspěšnějšího českého influencera Leoše Mareše. Expresu Plaga prozradil i detaily přátelství s řeporyjským starostou Pavlem Novotným.

  „Já jsem viděl váš Instagram a je to úžasné. Je to skvělé. A já vám děkuju a gratuluju,“ tak zněla nečekaná slova chvály samotného premiéra Andreje Babiše směrem k poslanci Dominikovi Ferimu během čtvrtečních interpelací. 

  „Přišli za mnou mí kolegové a mluvili o tom, jak dcera paní ředitelky úřadu sleduje váš Instagram. A já jsem řekl, proč to nedělá Plaga,“ dodal Babiš.

  Narážel tím na skutečnost, že se sociální síť Dominika Feriho stala nejspolehlivější platformou k orientování se ve vládních opatřeních ohledně pandemie koronaviru. A že ji využívají především studenti, protože mají zmatek v tom, jak se taková opatření týkají jich.

  Ještě ten den se na Instagramu objevil nový uživatel. A nebyl to nikdo jiný než ministr školství Robert Plaga, který rázem přidal první příspěvky informující o novinkách směrem ke koronaviru a školství. Náhoda? Podle Plagy vlastně ano.

  „My jsme to s kolegy plánovali už delší dobu. Ale je vtipné, že zrovna v den, kdy jsme to nastartovali, zmínil pan premiér mě i Dominika Feriho při interpelacích. Vlastně nám tím hrozně pomohl, protože vytvořil virál a díky tomu vznikl i hashtag #chcibytjakodominik,“ vysvětlil Plaga pro Expres.cz, proč jedním z prvních příspěvků je i montáž, kde má na Feriho hlavě typické afro.

  „Chci být jako Dominik,“ hlásí na Instagramu Robert Plaga.

  „Chci být jako Dominik,“ hlásí na Instagramu Robert Plaga.

  Vzápětí zvážněl a vysvětlil, že se nyní skutečně bude snažit být studentům co nejspolehlivější spojkou s ministerstvem školství i celou vládou.

  „Samozřejmě že si od Instagramu slibuji, že se přímá komunikace se středoškoláky podaří výrazně zlepšit. Na jaře nám příliš nefungovala, a to i přesto, že jsme měli tiskové konference i Facebook a Twitter,“ říká Plaga.

  Ačkoliv mu ho šéf vlády Babiš dal nepřímo za vzor, ministr školství Dominika Feriho jako soupeře nebere.

  „Určitě Dominika Feriho neberu jako konkurenci a jsem rád, že jsme prostřednictvím jeho Instagramu jako ministerstvo v posledních měsících mohli posílat informace směrem k lidem. Jeho účet ale pokrývá celou politiku a já chci, abychom nastavili přímý kanál informací jenom z oblasti vzdělávání,“ vysvětluje Plaga.

  Roman Prymula společně s Robertem Plagou na tiskové konferenci k vyhlášení...

  Roman Prymula společně s Robertem Plagou na tiskové konferenci k vyhlášení nouzového stavu

  Že by se z něj stal v dohledné době také influencer, to ministr školství vylučuje. Na Instagramu se chce věnovat jen pracovním záležitostem.

  „Bude to vyloženě pracovní účet, tedy přímá linka ministr – žáci, studenti, rodiče. Čeká nás složité období a nezkreslené informace přímo z ministerstva mohou pomoci k tomu, abychom tím obdobím úspěšně propluli,“ říká.

  Přesto ale Plaga rozhodně nemá nízké ambice! Zeptali jsme se ho, jaký počet sledujících by na nově vzniklém profilu považoval za úspěch.

  „Cílem je dostat informace rovnou k co největšímu počtu žáků, studentů a jejich rodičů. Tedy čím víc, tím líp. A samozřejmě školství zajímá každého, takže musíme mít ambici získat tolik sledujících, jako má třeba Leoš Mareš, protože školství si to zaslouží, říká s úsměvem Plaga, který v pondělí začal útočit na třítisícovou hranici. 

  Novotný? Poděs, se kterým rád zajdu na pivo

  Několik z dosažených followerů nepochybně Plagovi přihrál i řeporyjský starosta za ODS Pavel Novotný. 

  Na politickém poli sice stojí každý na druhé straně břehu, jenže Novotný na svém profilu propagoval ministrův nový Instagram s tím, že je to jeho dobrý kámoš a pankáč vlády. 

  Pavel Novotný dostal od primátora jako dárek přilbu. Pro případ války s Ruskem...

  Řeporyjský starosta Pavel Novotný

  Jak se spolu dva muži, do kterých by jen málokdo řekl, že je pojí velké přátelské pouto, seznámili, jsme se zeptali i samotného Plagy.

  „S Pavlem se znám z otevírání školy v Řeporyjích. A i když je to poděs, tak je neuvěřitelná pecka, co všechno a s jakou energií dělá. Musím říct, že jsme si lidsky sedli a stihli i nějaké to pivo,“ vysvětlil nám.

  „Hospody jsou teď zavřené, ale až to úspěšně zvládneme, tak se s Pavlem Novotným určitě vydám na další,“ usmívá se Plaga.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

  Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

  Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

  Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 24. listopadu 2020, svátek má Emílie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz