Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Fico zasypal Čaputovou urážkami o paničkách a kur*ách. Co mu odpověděl její partner?

  Na Slovensku se začíná pořádně přiostřovat, dnes budou tamní poslanci hlasovat o vydání expremiéra Roberta Fica do vazby. Tam by se připojil ke svému parťákovi z hnutí Směr Robertu Kaliňákovi. Ještě na 1. máje stihl Fico show v podobě mítinku s voliči v Nitře, kde se s kolegy bez okolků pustil do prezidentky Zuzany Čaputové, došlo i na vulgarismy. Expremiérovi a jeho nohsledům už stihla odpovědět nejen sama Čaputová, ale i její partner Juraj Rizman.

  U slovenských sousedů to poslední dobou vypadá jako na divokém Balkáně. Část tamního politického spektra by chtěla vidět expremiéra Roberta Fica za mřížemi, kde už sedí jeho parťák Robert Kaliňák.

  Oba jsou obviněni ze založení zločinecké skupiny s podnikatelem Norbertem Bödörem. Podle policie si měli do státní správy dosazovat vlastní lidi a s jejich pomocí řídit zemi podle svých zájmů.

  Fico se dnes dozví verdikt slovenského parlamentu, zda bude vydán k vazebnímu stíhání. Očekávají se obstrukce, jednání by mohlo trvat přinejmenším do noci. Někdejší dlouholetý premiér Slovenska má v řadách konkurenčních stran i zastánce, otázkou je, zda jich bude dost.

  „Na základě toho všeho, co tu vidíme, co se tu děje poslední dva roky, musím říct, že Slovensko dnes standardním demokratickým a právním státem není. A nikdo, nejen poslanec NRSR, ale žádný občan Slovenska, se dnes nemůže na sto procent cítit bezpečně a spolehnout se na to, že pokud nic neudělal, žádný státní orgán vůči němu nemůže vést žádné stíhaní, ani ho nijak trestat, ani ho nějakým způsobem ovlivňovat, nedej bože, ještě omezit na svobodě,“ uvedl Robert Pellegrini, někdejší Ficův spolustraník, dnes šéf strany Hlas.

  Předseda slovenské vlády Peter Pellegrini

  Fico na verdikt parlamentu každopádně nečeká zrovna s pokorou. Na 1. máje uspořádal mítink s voliči v Nitře, který se zvrhl ve vulgární výpady vůči politickým oponentům. 

  „Čím je člověk větší prostitutka, čím je větší kur*a, tím je to větší celebrita,“ hřímal Fico a všem bylo jasné, jakým směrem svoje urážky míří. Jmenovat si ale slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou, na niž dlouhodobě útočí, netroufl. Pouze ji znovu označil za „americkou paničku“.

  Ještě dál zašel jeho kolega, poslanec za Směr Ľuboš Blaha, který burcoval dav k tomu, aby Čaputovou urážel.

  „Státní moc mi zakázala to říct nahlas, nemůžu říct pravdu o prezidentce Čaputové. Prosím vás, povězte to za mě. Je to americká...,“ řval Blaha. A dav mu odpovídal: „Kur*a.“

  Slovenský poslanec Ľuboš Blaha

  Čaputová se k mediální válce s Ficem strhnout nenechala, skrze tiskového mluvčí pouze vzkázala, že jde o vizitku Směru a jí se takový způsob politického boje příčí.

  Poněkud překvapivě se k útokům z řad Ficova Směru vyjádřil partner Čaputové Juraj Rizman, jenž jinak politiku komentuje velmi zřídka.

  „Směráci se definitivně odmaskovali. Zvolili slovník a způsoby extremistů, které jsou ve slušné společnosti neakceptovatelné, a podle toho je potřeba se k nim začít chovat. A manželce pana Blahy přeji, aby se o ní nikdo nikdy nevyjadřoval tak, jak se její muž (a dav, který hecuje), vyjadřuje o mojí partnerce,“ vzkázal Rizman na sociálních sítích.

  Fico dlouhodobě viní Čaputovou či premiéra Matoviče z toho, že likvidují politickou konkurenci jako „nacisté nebo estébáci“. 

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

  Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

  Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

  Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

  I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

  Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz