jít naiDNES.cz

Rakousko již není bezpečné, házejí zápalné láhve do mešit, hořekuje muslim ve videu

Facebookem se šíří video zachycující emotivní proslov vídeňského Maročana jménem Abderrahmen Laarouchi, který varuje své islámské souvěrce před utrpením útlakem, kterého se jim dostává v zemi našich jižních sousedů. S chvílemi fanatickým a nenávistným výrazem šíří dezinformace o brutalitě, které musí Alláhovi věřící čelit.

Abderrahmen Laarouchi tvrdí, že cílem videa je upozornit na pošlapávání lidských práv, k němuž v Rakousku dochází. A to především v souvislosti s nástupem tyrkysové koalice lidovců a Svobodných. „Celá vláda se skládá z rasistů, házejí láhve s benzínem do našich mešit,“ cituje slova muže Krone.at.

„Bratři a sestry, buďte opatrní. Jeden bratr mi řekl, že viděl, jak na dvě naše sestry stříleli ze zbraně jen proto, že měly hidžáb. Nikdo nezasáhl. Musíme se mít na pozoru,“ tvrdí evidentně rozrušený muslim Laarouchi.

Jenže problém je v tom, že ministerstvo vnitra žádný podobný útok – stejně jako tvrzení o molotovech v mešitách  – nezaznamenalo. Muslim tak nejspíš jen šíří poplašné zprávy a záměrně popuzuje a radikalizuje souvěrce.

„Zdejší politici vytvořili v naší zemi toxickou atmosféru. Tohle je varování pro všechny bratry a sestry z celého světa. Nechoďte do této země, Rakousko již není bezpečné,“ kombinuje arabštinu s angličtinou fanatický muž.

Na Maročana se pochopitelně zaměřily úřady a označily ho za radikála. Jaký postup proti němu zvolí, zatím není jasné. On zatím dále na svém Facebooku pokračuje v obdobné rétorice. Video, kde se šíleným výrazem líčí protimuslimský pogrom v Rakousku, již vidělo přes padesát tisíc lidí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:58 17. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  59
 • Haha
  25
 • Tvl
  17
 • Sladký
  9
 • Cože
  8
 • Trapas
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat