Středa 23. září 2020, svátek má Berta
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Když utíkal, byl to luxusní kýč. Teď je z vily Radovana Krejčíře ruina, která je zadarmo drahá

  Už čtyři roky se stát snaží udat vilu po uprchlém mafiánovi Radovanu Krejčířovi. Ještě v roce 2005 měla luxusní vila podle odborníků cenovku přesahující 400 milionů korun. Od útěku odsouzeného podnikatele však cena pouze padala dolů a vlivem vandalů a rozsáhlého požáru už realitní kanceláře ani nedoufají, že se jim objekt podaří udat. Čtvrteční dražba začínala a končila na částce částce 21,1 milionu korun. Nikdo se nepřihlásil.

  Zoufalost a naprostá bezradnost. Prodat vilu po Krejčířovi už bude zřejmě nemožné. Ještě před časem byla cenovka na optimistických 48 milionech, ale ty se ukázaly jako zcela mimo realitu. 

  V lednu objekt zase o něco „zlevnil“ a vyvolávací cena byla 28 milionů. Také v tomto případě se nenašel kupec.

   Aktuální cenovka 21,1 milionu korun také nezafungovala a není se příliš čemu divit. Z domu se stala ruina, jeho pověst je nevalná a i jen samotná demolice by majitele stála pořádný balík.

  „Aukce Krejčířovy vily je takový český nekonečný příběh. Teoreticky se nabízí i možnost prodeje mimo dražbu. Musela by však být splněna podmínka, že povinný má jen jednu exekuci a s prodejem za cenu dle znaleckého posudku souhlasí povinný, exekutor a oprávněný. Myslím si tedy, že v současné situaci je tato varianta nereálná,“ řekl advokát Roman Tomek z kanceláře Sedlakova Legal.

  I podle vyjádření realitních kanceláří se zdá, že investovat tolik peněz do toho, co zbylo z kdysi luxusního sídla, dnes už nedává příliš smysl.

  Podle realitního makléře Radomíra Kočího ze společnosti RE/MAX Search by demolice přišla na zhruba 10 milionů korun, které by si musel zájemce připočíst k ceně, již by zaplatil v aukci.

  „Kdyby stavba na místě nebyla, podobný pozemek se dá pořídit za přibližně 12 milionů. Pro zájemce je tedy ekonomicky výhodnější si raději pořídit prázdnou parcelu a tam si v klidu postavit něco svého,“ dodává Kočí.

  Přitom v dobách největších „úspěchů“ Radovana Krejčíře by se v Praze jen těžko hledala zajímavější adresa. 

  Několikaúrovňová terasa, dva bazény a před domem obří šachy. Koupelna z mramoru a zlata. V domě si mafián nechal zřídit také několik úkrytů a tajnou místnost. Součástí domu je i tunel.

  Dům byl delší dobu neobývaný.
  Krejčířova vila v Černošicích byla poničena požárem, který zachvátil střechu.

  Přestože od útěku Krejčíře dům neměl jiného majitele, nezůstal tak úplně prázdný. V roce 2011 se do kdysi půlmiliardového sídla v Černošicích nastěhoval propuštěný vězeň, který byl tou dobou bez domova. V domě si užíval luxusu, dokud si pro něj nepřišla policie, soud mu udělil dalších 18 měsíců za mřížemi. 

  Kriminálníkovi se v přepychu uprchlého mafiána tak zalíbilo, že si to do Černošic namířil hned po svém propuštění znovu. Tentokrát už ho ale prozradil alarm, který tam mezitím rodina Radovana Krejčíře nainstalovala.

  Krejčíř z vily uprchl v roce 2005, i když on sám to později popisoval ne jako útěk, ale odchod, který mu policisté umožnili.  

  Od roku 2013 je ve vězení v Jihoafrické republice, kde dostal za pokus o vraždu, únos, mučení a obchod s drogami 35 let. Česká republika dlouhodobě usiluje o jeho vydání.

  Fotogalerie

  Nebezpečná místa Česka: brněnský Cejl. Místo, kde vidíte policii jen projíždět

  Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

  Němci kritizují Česko a vzkazují: Podívejte se na naše opatření. Fungují

  Premium Koronavirová propast mezi Českem a Německem se nadále prohlubuje. Z premianta třídy se stal problémový žák, popisují...

  Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

  Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 23. září 2020, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz