jít naiDNES.cz

V někdejší Krejčířově vile hořelo, škody dosáhly 20 milionů korun!

Někdejší vilu uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích zachvátil v noci z pondělí na úterý rozsáhlý požár, který zasáhl střechu a podkroví. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů, podle velitele budou na místě minimálně do poledne. Dům byl delší dobu neobývaný, zatím nejsou informace, že by byl při požáru někdo zraněn. Škody se podle předběžných odhadů vyšplhají na 20 milionů korun.

V někdejší rezidenci Radovana Krejčíře v Černošicích, kde si kontroverzní podnikatel nechal vybudovat vnitřní i venkovní bazén, saunu, výtah, squashové kurty, okázalé mramorové schodiště i akvárium, v němž choval žraloka, zachvátily plameny. Ty se „vyřádily“ hlavně na střešní konstrukci a podkroví.

Požár nahlásili hasičům zhruba ve dvě hodiny ráno. V dýchací technice rozebírali střechu, která byla zasažena v plném rozsahu.

„Střecha ze dvou třetin shořela. Objekt je v hůř přístupném terénu, takže se dá těžko ustavit výšková technika. Proto také ten zásah bude déletrvající, zhruba celé dopoledne,“ uvedla ráno pro iDNES.cz mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Kolem 7:30 se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Škodu zatím odhadli původně na 5 milionů korun, později svůj odhad rapidně zvýšili. Plameny prý napáchaly paseku za 20 milionů.

Kdysi luxusní vila řadu let chátrá, případný kupec by tedy podle odhadů musel vynaložit další miliony korun na renovaci neudržovaného domu. Zatím žádný zájemce se ale ani při opakovaných dražbách nenašel.

Krejčíř patří podle různých svědectví k nejbrutálnějším a nejbezohlednějším lidem, kteří se dostali do rozporu se zákonem.

Z Česka uprchl před policejním vyšetřováním v červnu 2005 při domovní prohlídce právě černošické vily, v současnosti je ve vězení v Jihoafrické republice. V JAR si odpykává 35 let vězení za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Čtvrtek 21. listopadu 2019, svátek má Albert
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz