Čeští vandalové napadli Churchillovu sochu v Praze před VŠE. Byl to rasista, napsali mu na pomník

11. června 2020
Absolutní šílenství odehrávající se ve Velké Británii už bohužel dorazilo i k nám. Sochu sira Winstona Churchilla stojící na náměstí, jež nese jeho jméno, před VŠE v Praze, posprejoval neznámý vandal nebo vandalové. Pravost fotografie nám potvrdil jeden ze zaměstnanců školy.

Fotografii poničené sochy hrdiny a Hitlerova přemožitele sdílela satirická stránka TMBK. I z toho důvodu si lidé mysleli, že jde o fotomontáž.

Expres.cz ovšem kontaktoval jednoho ze zaměstnanců školy. Ten pravost fotografie potvrdil s tím, že u sochy zasahují policisté.

Winston Churchill
Winston Churchill

Na podstavci sochy jednoho z největších světových hrdinů se objevily nápisy „byl rasista“ a název hnutí „Black Lives Matter“, v překladu „Na černých životech záleží“.

Drtivá většina lidí v diskuzích útok na sochu odsuzuje. Najdou se ale i tací, kteří jej schvalují, povětšinou jde o příznivce krajní levice.

„Policisté zaznamenali útok na sochu sira Winstona Churchilla, od dopoledních probíhá ohledávání místa činu. Právní kvalifikace zatím určena nebyla,“ řekl nám policejní mluvčí Jan Rybanský.

Jak budou policisté dále postupovat a zda budou Churchillovu sochu jak před VŠE, tak i u britské ambasády hlídat, zatím nebylo rozhodnuto.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:12 pátek 9. října 2020. Anketa je uzavřena.

  • 58
  • 40
  • 36
  • 31
  • 27
  • 27
Komentáře