jít naiDNES.cz

Anička a Eliška (obě †15) si běžely pro smrt! Řidič jednu dívku oživoval 40 minut

Tragédie dvou školaček přebíhajících v krátké neoznačené zatáčce šokovala Česko. Neméně děsivé jsou okolnosti nehody Aničky a Elišky (obě †15), jež následovaly. Obě dívky běžely ještě s kamarády po silnici a skončily mrtvé pod koly osobního auta. Řidič pak jednu z nich údajně oživoval celých čtyřicet minut, aniž by mu kdokoliv pomohl.

K tragédii došlo v sobotu večer v přerovské ulici Lipnická. Oznámení o nehodě přijali policisté po osmé hodině večer. 

„Čtyři chodci, dva chlapci a dvě mladé dívky, měli přebíhat ulici Lipnická. Právě v tom momentě místem projíždělo osobní vozidlo. Chlapci stihli přeběhnout na druhou stranu, ale dívky již ne,“ sdělila serveru iDNES.cz policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Obě dívky utrpěly zranění neslučitelná se životem.

„Na místo události byla ihned vyslána posádka z výjezdové základny Přerov, zdravotnické operační středisko mezitím poskytovalo telefonicky asistovanou resuscitaci. Po příjezdu na místo obě posádky navázaly na kardiopulmonální resuscitaci. U obou pacientů ale byla zjištěna mnohočetná poranění, která byla neslučitelná se životem. Lékař proto musel u postižených osob následně konstatovat smrt,“ uvedla mluvčí zdravotnické záchranné služby Lucie Urbanová.

Podle serveru Blesk.cz se dívky jmenovaly Eliška a Anička a oběma bylo patnáct let.

Řidič dělal, co mohl

V diskusi na serveru iDNES.cz se objevilo svědectví, podle něhož si řidič nejprve myslel, že srazil srnu. Po zastavení ale zjistil, že jsou na silnici dvě těla. 

Okamžitě se rozhodl, že dívkám pomůže. Až do příjezdu sanitky se je snažil oživit. Pomáhalo mu prý několik dalších lidí.

Řidič měl spolu s dalšími dívkám provádět dlouhou dobu masáž srdce a také umělé dýchání. 

Dvě dívky u Přerova smetlo auto. Obě na místě zemřely.

V Přerově smetlo auto dvě patnáctileté dívky. Obě na místě zemřely.

Podle dostupných informací parta teenagerů přebíhala silnici v místě, kde není přechod. Na sociálních sítích si obyvatelé Přerova stěžují, že se jedná o velice nebezpečný úsek a že bylo jen otázkou času, kdy k podobné události dojde.

Řidič po nehodě vyčkal na místě a podrobil se dechové zkoušce na alkohol. Výsledek byl negativní.

„K objasnění případu budou potřeba znalecké posudky,“ dodala policejní mluvčí. Zkoumat se bude například to, zdali řidič nepřekročil povolenou rychlost.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz