jít naiDNES.cz

Děsivé detaily nehody v Humpolci, při níž zemřel chlapec (†2): Kočárek letěl 40 metrů!

Kočárek, který z neznámého důvodu smetl řidič (bývalý policista), letěl 40 metrů od místa nárazu! Auto se na dvě malé děti a jejich babičku řítilo rychlostí 70 kilometrů za hodinu. Chlapec (†2), jenž šel vedle kočárku, a jeho babička neměli téměř žádnou šanci reagovat. Chlapeček byl na místě mrtvý, holčičku vrtulník přepravil do nemocnice.

Babička se vydala se dvěma vnoučátky na letní procházku. Do cíle už bohužel žena a děti nedorazily. Ze silnice je doslova smetl řidič vozu značky Hyundai Tucson, který se řítil rychlostí 70 kilometrů za hodinu. Navíc jel v protisměru! 

Podle nových informací Blesku kočárek, v němž ležela osmiměsíční holčička, letěl 40 metrů od místa, kde došlo ke střetu.

Dvouletý chlapec náraz nepřežil, ženu, která kočárek tlačila, převezli sanitou s lehkým zraněním do nemocnice v Pelhřimově. Holčička bojuje o život v brněnské nemocnici.

„Jedno z dětí na místě zemřelo, druhé jsme vrtulníkem v kritickém stavu transportovali do Dětské nemocnice v Brně, kde je připojeno na plicní ventilaci, a ošetřili jsme i zraněnou ženu, kterou sanitka převezla do pelhřimovské nemocnice,“ řekla Vladislava Filová, mluvčí záchranářů. 

Manžel zraněné ženy řekl jen toto: „Moje žena vezla kočár.“

Detaily nehody v Humpolci se prošetřují a zatím není jasné, proč vůz do chodců narazil, a zkoumá se, jestli neměl závadu. Je pravděpodobné, že řidič jel v protisměru, žena tudíž auto nemusela očekávat.

Vozidlo budou zkoumat znalci,“ řekla Dana Čírtková, která dodala, že dechová zkouška na alkohol byla u řidiče (54) negativní.

Podle informací Blesku byl řidič vozu bývalý policista, který kočárek srazil zhruba v sedmdesátikilometrové rychlosti. „Chvíli před nehodou jel přede mnou. Docela rychle, tak sedmdesátkou určitě,“ pověděl TV Nova svědek tragédie.

„Nezlobte se, nemohu o tom mluvit,“ rozplakala se maminka, která se v ulici, odkud babička s kočárkem šla, starala o dvě malé děti. 

Žiju tu už skoro 80 let a tohle tady nepamatuju. Někteří jezdí opravdu jako blázni. Dřív tady kousek byla Jednota, projíždělo tu o dost více aut i náklaďáků, ale nikdy se nic podobného nestalo,“ řekl jeden z místních.

Komentáře