Manévry jako z akčního filmu: Pražské Řepy obchází strach kvůli dětským bitkám

28. února

V ulicích pražských Řep hlídají městští strážníci a policejní hlídky. Obávají se další organizované dětské bitky, která tu proběhla v úterý. | foto: Koláž Expres.cz

Manévry jako vystřižené z akčního filmu vyděsily nejednoho obyvatele pražské městské části Řepy. V ulicích tu hlídali městští strážníci i policejní hlídky. Muži zákona se obávali další organizované dětské bitky. Jedné takové se jim podařilo zabránit už v úterý odpoledne.

K organizovaným útokům mělo docházet mezi dětmi z městské části Řepy a gangem, který si říká Smíchováci. Policisté se nyní snaží nebezpečným bitkám, na které se účastníci svolávají prostřednictvím sociálních sítí, zabránit.

„V pondělí odpoledne jsme dostali informaci o takzvané férovce dvou mladíků, která se měla odehrát toho dne. Dalším prošetřováním jsme zjistili, že by se bitka nebo šarvátka o větším počtu účastníků měla odehrát následující den,“ popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Tu se policistům podařilo překazit. Čtyři osoby nakonec na místě policisté vyzvali, aby se dostavily k podání vysvětlení. Policisté hlídkovali v pražských Řepích také ve středu. V ulicích byli i strážníci městské policie a dokonce kriminalisté v civilu. „Přijali jsme preventivní opatření, abychom podobným událostem předcházeli,“ dodal mluvčí policie.

Mnozí rodiče teď mají o své děti strach. Někteří si je raději chodí vyzvedávat přímo do školy. „Syna mám v osmé třídě a bojím se, aby se ho to taky netýkalo,“ uvedla jedna z oslovených matek.

Podle informací televize Nova nad městskou částí dokonce kroužil policejní vrtulník, který situaci monitoroval.

Fotogalerie

Anketa

Manévry jako z akčního filmu: Pražské Řepy obchází strach kvůli dětským bitkám

Super 11
Cože 11
Tvl 18
Komentáře