Popíjejí v obchoďáku, pak jdou zbít děti. Po Praze řádí gang nezletilých z Chodova

Po Praze má řadit tzv. Chodovský gang, který útočí na náhodně vybrané lidi. Zkušenost s ním popsala paní Lucie. | foto: Facebook

Přepadají děti v několika čtvrtích v Praze, nejčastěji na Chodově. Zcela zjevně s nimi má zkušenost řada lidí a údajně i policie. Další případ, kdy tzv. Chodovský gang, jak si mají grázlové ve věku od 10–17 let říkat, napadl zcela náhodně vybrané dítě, popsala na Facebooku paní Lucie. Šlo o jejího syna a prý i o několik dalších dětí z jeho školy, z nichž některé dopadly ještě hůř!

O tom, že v okolí pražského Chodova řádí gang mladistvých, se mezi místními mluví delší dobu. Mají si říkat příznačně Chodovský gang, poflakovat se po okolí, popíjet alkohol, nejspíš i konzumovat drogy. A taky napadat náhodně vybrané děti.

Tak jako v případě paní Lucie, která skrze Facebook upozornila na nepříjemný zážitek svého syna i jeho spolužáků.

„Dnes mi přepadli dítě. Naštěstí je ‚jenom‘ trochu dodrápané. Teda nejenom to moje dítě. V okolí naší školy to dnes schytalo několik dětí různého věku,“ napsala.

Jak píše dále, je přesvědčena o tom, že za útokem na jejího syna stojí právě gang z Chodova.

Syn paní Lucie si odnesl „jen“ škrábance. Jiní spolužáci prý dopadli hůř.

Syn paní Lucie si odnesl „jen“ škrábance. Jiní spolužáci prý dopadli hůř.

„V ulicích Prahy řádí gang nezletilých z Jižáku, podle policie si říkají Chodovský gang. Jen tak z dlouhé chvíle mlátí děti, které jdou ze školy, kradou ve večerkách, okrádají důchodce a točí si to a dávají na YouTube. Když se jim někdo postaví, neváhají použít nože. A jelikož jsou ve věku 10–17 let, nic se jim nestane,“ píše paní Lucie, která pak v komentářích popisuje, že jeden ze spolužáků jejího syna dopadl podstatně hůř.

Podle ní útočníci celkem napadli asi jedenáct dětí.

Nakonec dodává, že až do chvíle, než se tento incident stal, považovala existenci gangu za hoax. Z komunikace s policií, která se již napadením intenzivně zabývá, navíc zjistila, že tito kriminálníci neútočí pouze na Chodově, ale také v dalších čtvrtích, třeba i v Podolí.

V komentářích pod statusem, který na sociální síti sdílely stovky lidí, se strhla živá diskuze. A soudě podle některých komentářů se zdá, že podobnou zkušenost má i řada dalších lidí.

„Má dcera zažila to samé, v OC Chodov. Hlášeno na PČR a ano, bohužel se s tím nedá nic dělat. Případ byl odložen,“ píše například další maminka. A přidává se řada dalších, kteří prý o vyvedené partičce vědí své. Shodují se například na tom, že se gang schází na střeše obchodního centra a zvesela tam popíjí.

Mají na svědomí dubnový útok?

Právě v OC Chodov se případ brutálního napadení odehrál již v dubnu, když dvojice zřejmě ani ne patnáctiletých dívek zmlátila zcela náhodně vybranou nevinnou školačku.

Tomuto případu se věnovala i reportáž FTV Prima. A také v ní se mluví o tom, že právě tyto dívky jsou dost možná součástí Chodovského gangu, který se na střeše centra schází již několik let a na své oblíbené zábavě se údajně domlouvá po internetu.

Máte s tzv. Chodovským gangem zkušenosti nebo víte, o koho se jedná? Napište nám na tip@expres.cz.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:51 sobota 12. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  116
 • Cože
  15
 • Super
  13
 • Haha
  13
 • Trapas
  11
 • Sladký
  11
Komentáře