jít naiDNES.cz

Kopulace se sochami, sprejování zdí a orgie! Skandální cestovka v Praze

Praha v současné době řeší skandální čin dvou Němců, kteří posprejovali Karlův most. Narazili jsme na cestovní agenturu Prague Riverside Parties, která pořádá velice kontroverzní výlety pro skupinky mladých turistů. Popíjejí společně alkohol v centru Prahy, lezou nazí po sochách a provádějí něco, co na první pohled vypadá jako orgie na veřejnosti. Za agenturou stojí několik turistů, kterým normální cestování přišlo příliš nudné. Zvrhlá zábava v centru Prahy trvá čtyři hodiny a stojí 26 eur (664 korun). Co všechno za tyto peníze dostanete?

Když narazíte na oficiální stránky Prague Riverside Parties, budete mít pocit, že jste se dostali na web nějaké běžné cestovky. 

Názor změníte, jakmile spatříte snímky, kterými se agentura pyšní na sociálních sítích Facebook a Instagram. Romantické procházky či důkladnou prohlídku města nečekejte! Hlavní roli hraje alkohol, nahota a možná i drogy!

Opilí muži například simulují pohlavní či anální styk se sochami miminek na Kampě. 

Je tohle ještě v pořádku?

Je tohle ještě v pořádku?

Ženy si zase oblíbily fontánu s čurajícími postavami u Hergetovy Cihelny na Malé Straně.

Dámy pod vlivem alkoholu předstírají orální sex se sochami nebo naznačují, že pijí moč. A náramně se u toho baví!

Výlety připomínají orgie.

Výlety připomínají orgie.

Jak to funguje?

Výlet, který připomíná zvrhlé orgie na veřejnosti, jsme se pokusili nezávazně zarezervovat přes oficiální stránky agentury, která sídlí v Praze 1.

Byli jsme informováni, že za 26 eur (664 korun) se můžeme těšit na neomezené množství piva a sangrie, večeři s ostatními účastníky, nevšední zábavu a vrcholem všeho bude posprejování Lennonovy zdi.

Tento pán nejspíše předstírá, že šňupe

Tento pán nejspíše předstírá, že šňupe.

Na fotografiích je vidět, že organizátoři akce kupují levná piva značky Braník, která ale turistům očividně „jedou“.

Tyhle sígry nám sem vozí organizace Prague Riverside Parties.

Tyhle sígry nám sem vozí organizace Prague Riverside Parties.

Výlet trvá oficiálně čtyři hodiny. Na Facebooku agentura píše, že turisté si mohou vyzkoušet i jiné aktivity kromě popíjení a sprejování po zdi.

Kdo tedy chce, může v tahu noční Prahou pokračovat dál. Podle fotek je zřejmé, o jaké aktivity je největší zájem.

Toto bude jistě veliký inteligent.

Toto bude jistě veliký inteligent.

„Není to pro každého, spíše jen pro lidi, kteří jsou boží,“ píší zakladatelé cestovky, kteří také dodávají, že pokud se někomu zábava nebude líbit, dostane ihned na ruku peníze zpět.

K tomu ale nejspíše tak často nedochází. Na sociálních sítích se agentura těší veliké oblibě.

„Byla to má nejlepší zkušenost v životě! Když budete v Praze, musíte to zkusit,“ uvedla například jistá Sarah, která cestovku ohodnotila 12 body z 10.

„Byla to velká zábava, moc jsem si to užila. Naprosto unikátní a úžasná atmosféra a super lidé okolo mě,“ píše další nadšená cestovatelka.

Magistrát: Je to vandalismus!

Redakce Expres.cz oslovila Magistrát hlavního města Prahy. Zajímalo nás, jak se k této zábavě staví.

„Pokud skutečně existuje služba, která turisty přímo vybízí k lezení na sochy a malování po zdech, nejedná se o turismus, ale o vandalství,“ vzkázal nám tiskový mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Je libo drink?

Je libo drink?

Dotaz jsme vznesli i na pražskou policii. Na sociálních sítích se totiž v posledních dnech spekuluje o tom, jestli turisté z této cestovky náhodou nestojí za nedávným posprejováním Karlova mostu.

„Nemám informace, že bychom nějaký konkrétní případ v souvislosti s těmito aktivitami řešili. Nicméně to nemohu vyloučit,“ sdělil nám policejní mluvčí Jan Daněk.

Je to naprosto nechutné, běsní primátor Hřib

Instagramový účet cestovní agentury Prague Riverside Parties sleduje pražský primátor Zdeněk Hřib. Zeptali jsme se i jeho, jaký má názor na tuto agenturu a zdali s ní má nějakou zkušenost.

„Ano, sleduji to na Instagramu, protože jsem chtěl zjistit, o co jde. Přijde mi to naprosto nechutné,“ řekl pražský primátor.

Hřib poté Expresu řekl, že agentura nemá platné živnostenské oprávnění a není evidována v živnostenském rejstříku. 

„Obrátíme se na živnostenský úřad Prahy 1, aby v této věci ihned vykonal náležité kroky,“ sdělil nám Hřib.

Oslovili jsme také ty, kteří stojí v čele kontroverzní agentury. Organizátoři zvrhlých zájezdů na naše dotazy zatím nereagovali.

Párty cestovku založili znudění turisté

Agenturu Prague Riverside Parties v roce 2017 založilo několik chlapců různé národnosti, kteří roky cestovali po celém světě a dospěli k názoru, že tradiční výlety jsou nudné a chce to změnu.

Výlety připomínají orgie.

Výlety připomínají orgie.

Každý z nás má odlišné představy o dokonalé zábavě. Někdo rád obdivuje architektonické skvosty, jiní zase vyrazí za kulturou. Pak jsou tu ale tací, pro které je představa tradičního výletu naprosto nedostačující. 

Nepotřebují odpočinek a někdy ani spánek. To, po čem sní, jsou litry alkoholu a možnost dělat nepořádek v centru města. A tento sen agentura Prague Riverside Parties turistům mileráda splní.

Viděli jste někdy podobné skupinky turistů dělat nepořádek v Praze? Ozvěte se nám na e-mail tip@expres.cz.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat