Pátek 26. února 2021, svátek má Dorota
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Novotný po „debatě“ s Volným: Zvažuji konec v politice, on je nebezpečný, někdo ho koučuje

  „Debata“ mezi poslancem Lubomírem Volným a řeporyjským starostou Pavlem Novotným byla zase spíše cirkusovým číslem. První jmenovaný, který patří k nejhlasitějším zpochybňovačům koronavirové pandemie v Česku, přišel do studia hrdě bez roušky a zopakoval svůj názor, že ochranu úst vůbec neuznává. „Obchodník s lidskou bídou, co má na rukou krev, je mi z vás na blití,“ reagoval Novotný, jenž po odvysílání pořadu neskrýval zklamání. Štvalo ho, že se mu nepovedlo roznést oponenta Volného, který na něj ani nereagoval a ignoroval jeho výkřiky. Starosta přiznal, že zvažuje konec v politice.

  Bývalý člen SPD Lubomír Volný se nedávno proslavil šarvátkou v Poslanecké sněmovně, kam pravidelně chodí se svým kolegou Marianem Bojkem bez roušky a provokuje tak ostatní politiky. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na televizní stanici CNN Prima News se Lubomír Volný pokusil vysvětlit, proč něco takového dělá.

  „Nepovažuji to za rebelii, je to občanský a politický postoj. Jsou tu lidé, kteří oprávněně kritizují vládní opatření, protože zhoršují situaci,“ řekl Volný, který poznamenal, že je v Česku vysoký počet nakažených i přes přísná vládní nařízení.

  Pokaždé když Volný reagoval, hlavou nesouhlasně kroutil jeho oponent, řeporyjský starosta a člen ODS Pavel Novotný. Ten naopak občany neustále nabádá, aby nosili roušky či respirátory. 

  „Prohráváme, jsme nejhorší na světě. Je smutné, že se najdou lidé jako pan Volný, kteří nabádají, abychom nenosili roušky. Zešílel bych, mít na rukou krev jako tady pan Volný,“ reagoval Pavel Novotný, který měl na sobě jako jediný ve studiu respirátor. Ten poté vyměnil za slávistickou roušku.

  Pavel Novotný a Lubomír Volný

  „Je to veksl se smrtí a tím nejnižším, co je v nás. Šašek, který potřebuje hlasy voličů. Útočí na lidi sociálně slabé i na lidi hloupé, dělá s nimi byznys,“ jel svou standardní linku řeporyjský starosta.

  Lubomír Volný ale očividně neměl chuť jít do přestřelky a Novotného v debatě odpálkoval. „Já tomu pánovi nerozumím, co říkal?“ ptal se moderátorky Pavlíny Wolfové Volný.

  Pavel Novotný

  „Vy jste lékař? Jako člověk bez lékařského vzdělání jste vzorem jako politik. Co když se mýlíte? Já jako starosta bych s tím nedokázal žít,“ řekl Volnému Novotný. 

  Poslanec starostovi odpověděl, že se necítí zodpovědný za názory, které poslední dobou posílá do světa, protože nejsou jeho, ale jedná se o názory odborníků.

  Novotný zvažuje konec v politice: Volný je nebezpečný

  Že to zase nebyla debata, ale spíše jen další výkřiky do tmy, to bylo poznat i po skončení vysílání.

  „Rozhovor s milým panem starostou. Sice jsem mu nerozuměl ani slovo, nicméně jeho láska z něj přímo stříkala,“ napsal na Twitteru Lubomír Volný.

  Novotný měl zase co vysvětlovat některým svým fanouškům, kteří čekali, že v debatě roznese Volného na kopytech, ale nestalo se tak.

  „Měl jsem nejednoduchého soupeře,“ uznal starosta, jenž poté přiznal, že uvažuje o konci v politice.

  „Zaobírám se vážně myšlenkou, že nebudu příště kandidovat ani tady, doma. Nabídka ze soukromého sektoru. Třeba na to nemám. Mirka taky říkala,“ napsal na sociální síti Novotný.

  Bývalý bulvární novinář je toho názoru, že Lubomír Volný je nebezpečný člověk a před debatou mu navíc nejspíše někdo pomáhal.

  „Byl výborně nakoučovaný. Dobrý výkon, úplně nás ignoroval a jel si to svoje pro ty své. Co za tím je. Učitel? Ne... Kdo ho dělá? On je nebezpečný. Když jsme zpětně procházeli jeho přípravu atd. Je nebezpečný, neměl by dostávat prostor,“ myslí si o Volném Novotný, který u Wolfové nepřevedl nic nového, vlastně tam nepředvedl nic.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

  Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

  Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

  Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

  Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

  Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 26. února 2021, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz