Gang mladistvých (12—14) znásilnil Němku: Řádila stejná skupina Bulharů?

9. července 2019
Další z řady případů hromadného znásilnění otřásl (nejen) Německem. Trestného činu se tentokrát dopustila pětice mladistvých ve věku 12–14 let, obětí je osmnáctiletá dívka. Útočníci jsou původem z Bulharska, jenže jejich fotografie vedou řadu lidí k otázce, zda se náhodou nehlásí k turecké menšině. Její zástupci ostatně minulý rok stáli za téměř totožným útokem na teprve třináctiletou dívku. Oba případy se odehrály ve městech od sebe vzdálených jen dvacet kilometrů.

Dvěma z nich je pouhých dvanáct let, dalším třem pak čtrnáct. Přesto bulharské mladíky přepadly sexuální choutky, které se rozhodli utišit na osmnáctileté dívce.

Gang ve městě Mülheim an der Ruhr v pátek dívku přepadl v zalesněné oblasti nedaleko centra města. Oběť skončila v nemocnici, později byla propuštěna do domácího léčení.

Děsivou okolností je, že doma jsou v tuto chvíli i útočníci, na které je policie vzhledem k jejich nízkému věku krátká. Pouze jeden z nich, čtrnáctiletý Georgi S., skončil ve vazbě, protože se už v minulosti dopustil dvou sexuálních deliktů.

Další okolnosti případu policisté nezveřejnili.

Jak bylo zmíněno, všech pět útočníků je původem z Bulharska. Jenže na základě fotografií zveřejněných v německých médiích začínají čtenáři diskutovat o otázce, zda se útočníci nehlásí k turecké menšině.

Podle fotek několika útočníků se zdá, že by za útokem mohli stát zástupci...

Podle fotek několika útočníků se zdá, že by za útokem mohli stát Bulhaři hlásící se k turecké menšině.

Německo už skutečně případ znásilnění, kterého se dopustili Bulhaři hlásící se k turecké menšině, zažilo. Nebylo tomu tak dávno: v dubnu loňského roku.

Patří gang mladistvých, který v Německu znásilnil osmnáctiletou dívku, k...

Gang mladíků, kteří loni v dubnu znásilnili teprve třináctiletou dívku.

Ve městě Velbert tehdy šest mladíků ve věku 14–16 let nejprve obtěžovalo několik dívek na místním koupališti, aby si následně na jednu z nich cestou domů počíhali. Obětí se stala teprve třináctiletá dívka, kterou zatáhli do lesa a znásilnili.

Pachatelé pocházeli z Bulharska a hlásili se k tamní turecké menšině. Od soudu si tehdy odnesli několikaleté tresty vězení.

Tomu, že by i tentokrát mohla mít znásilnění na svědomí tato turecká menšina, napovídá i další skutečnost. Obě města, kde k případům došlo, tedy Mülheim a Velbert, od sebe v obřím Německu dělí pouhopouhých dvacet kilometrů.

Je snad možné, že by oba gangy útočníků pocházely nejen z turecké menšiny, ale dokonce ze stejné komunity žijící v Německu?

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 středa 6. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

  • 36
  • 31
  • 31
  • 31
  • 30
  • 29
Komentáře