jít naiDNES.cz

Hromadné znásilnění na Mallorce: Německá média psala o Němcích, Španělé o Turcích

Pravděpodobní pachatelé hromadného znásilnění na Mallorce jsou tureckého původu. | foto: Profimedia.cz

Dovolenkovým rájem na Mallorce i celým Španělskem otřásl případ z minulého týdne. Jak informovala německá média, skupina čtyř Němců tam měla hromadně znásilnit teprve osmnáctiletou německou turistku, která pak skončila v nemocnici. Jak ale vyšlo najevo, s původem pachatelů se to má ve skutečnosti trochu jinak, mají sice německé pasy, jenže jsou tureckého původu. Na Mallorce včera proběhly protesty proti sexuálnímu násilí.

Další z řady hromadných znásilnění, která mají pravděpodobně na svědomí cizinci žijící v Německu, řeší světová média. Tentokrát k němu ovšem nedošlo před diskotékou ve Freiburgu či o silvestrovské noci na náměstí v Kolíně nad Rýnem, ale mimo hranice země: ve Španělsku.

Řeč je konkrétně o dovolenkovém ráji Mallorce. Právě tam měla minulý čtvrtek v ranních hodinách čtveřice mužů napadnout německou turistku. Nejprve se s ní měli seznámit v baru, načež s nimi odešla na pokoj, kde se na ni dva z mužů údajně vrhli a přes její snahu utéct ji znásilnili, což si zbylí dva pachatelé natočili na mobil.

Když bylo po všem, dívka s vypětím sil došla na recepci hotelu, kde jí zaměstnanci zavolali záchranku. Ta ji převezla do nemocnice Son Espases, kde ji lékaři ošetřili a konstatovali jasné známky sexuálního násilí.

Policisté pak skupinu čtyř podezřelých zadrželi a zavřeli je do vazby. Případ otřásl celým Španělskem a přebrala ho samozřejmě i německá média. Tady ale nastal zásadní rozpor.

Pravděpodobní pachatelé hromadného znásilnění na Mallorce jsou tureckého původu.

Německá média psala o Němcích, ve skutečnosti jsou údajní pachatelé tureckého původu.

Zatímco v Německu se o útočnících psalo jako o Němcích, zprávy z jihu Evropy hovořily o něčem jiném.

Například renomovaný baleárský server Ultima Hora uvedl, že muži sice mají německé pasy, ale jinak jsou tureckého původu. Dosud o nich informuje jako o „tureckých Němcích“.

Pravděpodobní pachatelé hromadného znásilnění na Mallorce jsou tureckého původu.

Policie všechny čtyři podezřelé zadržela.

Neúplné zprávy o původu pachatelů, který se mimochodem v prvotních zprávách často vůbec neuvádí, rozlítil velkou spoustu Němců. Server Jungefreiheit.de upozornil na to, že některá média informovala dokonce i o tom, že útočníci žijí ve Frankfurtu nad Mohanem, zatímco jejich skutečný původ si nechala pro sebe.

Pravděpodobní pachatelé hromadného znásilnění na Mallorce jsou tureckého původu.

Dva útočníci měli dívku znásilňovat, další dva si to natáčet na mobil.

Jak již bylo zmíněno, Španělskem a obzvláště Mallorkou případ hromadného znásilnění otřásl. Právě na malebném ostrově došlo během včerejšího dne k demonstraci proti sexuálnímu násilí, které se zúčastnily stovky lidí, především žen.

Pravděpodobní pachatelé hromadného znásilnění na Mallorce jsou tureckého původu.

Mallorkou otřásl případ hromadného znásilnění.

Pravděpodobní pachatelé hromadného znásilnění na Mallorce jsou tureckého původu.

Protestů se zúčastnily stovky lidí.

Demonstranti se shromáždili na náměstí hlavního města Palma. Přítomné ženy skandovaly hesla jako „Ne je ne“ či „Není to zneužití, ale násilí“

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat