jít naiDNES.cz

Zvrhlý sociální systém: Němci si z daní platí islamisty, ti si žijí jako v bavlnce

Islamista Sami A. si žije v Německu i s rodinou velmi spokojeně, aniž by musel pracovat. | foto: reprofoto YouTube

Jak absurdní dokáže být německé myšlení, když se střetne štědrý sociální systém na straně jedné a humánní velkorysost soudnictví na straně druhé, ukazuje případ radikálního islamisty a blízkého spolupracovníka Usámy bin Ládina. Toho si Němci živí i s celou jeho rodinou a ještě ho chrání před spravedlivým trestem v rodném Tunisu.

Bývalý bodyguard teroristického gurua Usámy bin Ládina žije už léta v Německu a na příspěvcích od státu pro sebe a svou rodinu dostává v přepočtu zhruba 30 tisíc korun měsíčně.

Dvaačtyřicetiletý salafista Sami A. navíc nemůže být deportován do rodného Tuniska, protože by mu tam hrozilo nelidské zacházení, mučení a dost možná i smrt. Rozhodl tak německý soud v dubnu minulého roku.

Přitom si Sami A., žijící i se svou rodinou v Bochumi, nežije nijak špatně. Ačkoliv je německými úřady považován za nebezpečné individuum, radikálního islamistu a musí se denně hlásit na místní policii, o jeho potřeby je postaráno. O skandální kauze informuje deník Bild.

Němečtí občané mu na základě azylového zákona od roku 2008 přispívají částkou 194 eur měsíčně. Stejný obnos dostává také jeho žena, na čtveřici dětí má pár mezi 133 a 157 eury měsíčně. K tomu mají ještě nárok na další příspěvky. Jistě je spokojený i s tím, že jeho čtyři děti mají německé občanství a v místní mešitě mají spoustu kamarádů.

Sami A. je spořádaný muslim žijící z německých sociálních dávak.

Sami A. je spořádaný muslim žijící z německých sociálních dávek.

„Pokud budete zítra ráno vstávat do práce, vzpomeňte si na Samiho A. Pravděpodobně spí, protože nemusí pracovat. Němci platící daně jemu i celé jeho rodině zajistí vše, co potřebují. Muž, který představuje ohrožení bezpečnosti nás všech, je financován z našich peněz a nikdo nevěří, že by se na tom mohlo něco změnit. Už proto, že nesmí být deportován,“ píše jízlivě komentátor Bildu.

Je tak jedním z minimálně 65 tisíc problémových osob, které z nějakého ušlechtilého důvodu nebo byrokratické nesrovnalosti nelze z Německa deportovat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:59 24. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  71
 • Haha
  20
 • Sladký
  17
 • Trapas
  16
 • Super
  15
 • Cože
  11
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře