Úterý 21. ledna 2020, svátek má Běla
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Havárie na D1: Hořící cisterna s olejem, jeden mrtvý, pro zraněného policistu letěl vrtulník

  K totálnímu kolapsu dálnice D1 došlo v neděli večer a i během pondělního rána stále trvá. Na 49. kilometru došlo k hromadné nehodě šesti vozů, z nichž jedním byla cisterna převážející palmový olej. Část cisterny zachvátil požár, stejně tak i čtyři osobní auta. V jednom uhořel člověk. Hned krátce nato navíc došlo k další nehodě, osobní auto narazilo do policejního vozu a vážně zranilo policistu, který provoz na dálnici kvůli hromadné nehodě odkláněl.

  Na dálnici D1 nastala v pondělí naprostá apokalypsa. Může za to hromadná nehoda šesti vozidel, k níž došlo v neděli večer. Kvůli ní musela být dálnice uzavřena, ve směru na Brno úplně, na Prahu je alespoň jeden pruh otevřen. V obou směrech už se tvoří kolony.

  Účastníkem nehody bylo pět osobních vozů a jedna cisterna, která převážela palmový olej. Ta se převrátila na bok a částečně začala hořet, požár pak zachvátil i čtyři osobní vozidla. Jeden člověk v plamenech zemřel, dalších jedenáct lidí bylo zraněno, z toho dva středně těžce.

  Jak na Facebooku popsala očitá svědkyně, v protisměru pak začala ještě lehce havarovat vozidla, jejichž řidiči sledovali nehodu, místo aby se soustředili na řízení.

  „Jeli jsme v koloně, nic jsme do poslední chvíle neviděli, stalo se to těsně před námi, teprve tam byli první hasiči. Manžel řídil a nesledoval nehodu, snažil se nás odsud dostat, protože vedle nás hned lehce havarovali řidiči, co se dívali. Já to natočila ze zadního sedadla a těžko už zastavíte v jedoucí koloně blízko toho ohně, kde ležely i trosky,“ napsala.

  13.října 2019 v 19:59, příspěvek archivován: 14.října 2019 v 09:54

  VIDEO: Video Facebook Gabriela Mikutová 13. 10. 2019 19:59

  Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

  Otřesná nehoda na D1, hořící kamion. Video točeno že zadního sedadla - řidič se věnoval plně řízení a uchránil nás nehody s okolními auty.

  Požár se hasičům podařilo zlikvidovat rychle, už v neděli před devátou hodinou večer byl zažehnán.

  Dálnice je stále uzavřena i z toho důvodu, že se palmový olej z cisterny vylil a silnice je kluzká. Podle prvotních odhadů by neměla být zprůjezdněna dříve než v 15 hodin. Řidiči uzavírku objíždějí přes exit 21 směr Benešov.

  Smutné je, že v neděli došlo jen krátce po hromadné nehodě ještě k jedné tragické události. Deset kilometrů před místem nehody narazilo osobní auto do policejního vozidla, které na místě bylo proto, aby řidiče odklánělo právě z uzavřené silnice. 

  Na dálnici D1 došlo k tragické nehodě, jeden člověk uhořel.

  Krátce po nehodě došlo ještě k jedné další, při ní byl těžce zraněn policista.

  Jeden policista byl těžce zraněn, vrtulník ho musel převézt do střešovické nemocnice. 

  V pondělí po poledni se pak na facebookovém profilu Týdeníku Policie objevila informace, že zraněný policista je již mimo ohrožení života.

  „Policista zraněný při včerejším nárazu mercedesu do policejního zátarasu na D1 je po operaci a mimo ohrožení života. Přejeme brzké uzdravení! Policista v době nehody seděl ve služebním voze. Jeho kolega, který stál na dálnici, stihl včas uskočit,“ stojí v příspěvku.

  Fotogalerie

  Premium

  Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

  Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

  Premium

  Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

  Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

  Premium

  Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

  Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 21. ledna 2020, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz