Městská policie láká strážníky na 100 tisíc korun, co na to její kritik Čunek?

Jiří Čunek městskou policii nemá rád. | foto: Expres

Městská policie Praha je podle všeho v personální krizi. Nováčkům, kteří vstoupí do jejích řad, totiž nabízí náborový příspěvek ve výši 100 tisíc korun! Je taková praxe rozumná? A co na to říká Jiří Čunek, známý svým kritickým pohledem na ni?

Městská policie Praha rozjela novou kampaň, která má motivovat zájemce o práci, aby vstoupili do jejích řad. K tomu se je rozhodla motivovat kromě mnoha zaměstnaneckých benefitů také finančně. 

Každý nový strážník má dostat náborový příspěvek v celkové hodnotě 100 tisíc korun. První část mu bude vyplacena ihned, a to ve výši 52 tisíc korun. Zbývající část mu bude vyplácena po tisícikorunách společně s výplatou. 

Takový krok vyvolává pochybnosti.

Stotisícový příspěvek pro zadlužené lidi?

Pokud bude nástup do zaměstnání podmíněn velkým finančním příspěvkem, existuje možnost, že bude taková pracovní nabídka přitahovat problémové jedince, kteří budou motivováni hlavně vidinou rychlého zisku. Kromě toho se nabízí otázka, zda Městská policie Praha skutečně disponuje takovými prostředky, aby si mohla dovolit být štědrá. 

Jak se na situaci dívá Jiří Čunek, proslulý tím, že městskou policii nemá v oblibě a nejraději by tuto instituci zrušil?

„Nemají dost lidí, tak se je snaží nalákat. Nemyslím si ale, že by to přitáhlo špatné lidi do řad policie. Mají jistě své postupy, jak si uchazeče o práci prověřit, a chci věřit tomu, že fungují i přes všechny neřesti, kterých se speciálně v Praze najde dost,“ uvedl. 

Doufejme tedy, že má Jiří Čunek pravdu a městská policie tak prohloupí jen zbytečnými výdaji a ničím horším!

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:30 pátek 9. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  12
 • Super
  6
 • Cože
  4
 • Haha
  3
 • Sladký
  2
 • Tvl
  2
Komentáře

Mohlo by vás zajímat