Muž se zeptal muslimky na bruselský masakr. Co následovalo, nepochopíte!

Brita Matthewa Doyla zatkla policie kvůli příspěvku na Twitteru. | foto: koláž Expres

Mladý Brit se nechal unést negativní náladou po belgických masakrech. Na ulici zastavil muslimku a zeptal se ji, co si myslí o útocích v Bruselu. S historkou se pak pochlubil na internetu. A to neměl dělat! Následoval sociální lynč a zatčení pro rasistické chování.

„Včera v Croydonu jsem konfrontoval muslimku. Chtěl jsem po ní vysvětlení Bruselu. Řekla: „Se mnou to nemá nic společného“. Chabá odpověď.“ Jeden Tweet, který pobouřil stovky lidí. PR manager Matthew P. Doyle po útocích v Bruselu přesně tenhle příspěvek přidal na zeď svého Twitteru.

Dnes už smazaný Tweet, který dostal svého autora za mříže.

Dnes už smazaný Tweet, který dostal svého autora za mříže.

Téměř okamžitě se strhla lavina nenávisti vůči muži s prořízlou pusou. Jedni ho označovali za nechutného rasistu a xenofoba.

Doylovi kritici často v tweetech dávají za příklad vražedné řádění Anderse Breivika a další zločiny bělochů. Za Doylem přece také na ulici nikdo nechodí a nečiní ho za ně zodpovědnými.

Jiní si z něj prostě jen dělají legraci: „Potkal jsem tučňáka a ptal se ho na globální oteplování. Řekl: „Tuč tuč“ a odešel. Chabá odpověď!“ napsal jeden uživatel.

Měl jsem málo znaků, brání se muž

Na to konto se jal Doyle svůj virtuální výkřik vysvětlovat. Jeden příspěvek na Twitteru může mít pouze 140 znaků a v tom prý je ten problém - musel historku zkrátit.

„Samozřejmě jsem ji nekonfrontoval. Viděl jsem ji na ulici. Šla proti mně, byl jsem plný smutku a emocí...,“ popsal pro server Mail Online. Ženy se prý zdvořile zeptal, ona normálně odpověděla, že s tím nemá nic společného. Rozloučil se s ní a její malý syn mu zamával.

Fotogalerie

Doyle zároveň vzkázal svým kritikům, že jsou to pokrytci. „Báli byste se mě v metru? Ne. Ale když vidíte muslima, co vás napadne? Teroristická hrozba je velká a živá a kdo si myslí, že nám (Velké Británii, pozn. red.) se to vyhne, ten je naivní,“ napsal v internetové přestřelce s dalšími uživateli Twitteru.

Celá kauza má pro Doyla dost vážný závěr. Jeho příspěvek se stal virálním, a tak se dostal i do hledáčku Croydonské policie. Ta ho ve středu ve večerních hodinách zatkla u něj doma kvůli podněcování rasové nenávisti na sociálních sítích a odvezla ho do Londýnské centrály k výslechu.

23.března 2016 v 22:13, příspěvek archivován: 24.března 2016 v 12:09

Suspect arrested for inciting racial hatred on twitter #ZDERTD #WeStandTogether #Croydon #Community @CroydonAd pic.twitter.com/BcjcKAPrFl

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:42 22. července 2016. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  323
 • Trapas
  58
 • Tvl
  53
 • Super
  31
 • Haha
  31
 • Sladký
  14
Komentáře