Skandál v SAE: Od premiéra utíkají ženy, vězní svou dceru a druhou nechal unést

11. července 2019
Obrovskému skandálu právě čelí šejk a premiér SAE Muhammad bin Rašíd al-Maktúm, který je v rozvodové válce z jednou ze svých manželek, půvabnou princeznou Hájou bint al-Husajnovou. Ta před ním utekla i s dvěma společnými dětmi do Londýna a rozjela rozvod. Mluví se o jednom z nejnákladnějších rozvodů v historii. Nyní se ozval přítel jedné z šejkových vězněných dcer, Latífy, který naléhá, aby soudy nesvěřily děti do premiérovy péče: „Nesmí dostat děti do své péče, jinak už je princezna Hája nikdy neuvidí a děti budou vězni!“

Skandální a nákladný rozvod premiéra SAE

Je to vyspělá a bohatá země, při bližším pohledu to ale nebude tak růžové, jak se Spojené arabské emiráty prezentují. Momentálně celý svět sleduje případ skandálního útěku jedné z manželek tamního premiéra Muhammada bin Rašída al-Maktúma. Není to přitom jediná žena, která se od něj pokoušela utéct. V minulosti se o to neúspěšně, na rozdíl od princezny Háji, pokoušely dvě z jeho dcer, které al-Maktúm měl mučit a věznit.

Půvabná princezna Hája bint al-Husajnová před svým manželem, kterého si vzala v roce 2004 a má s ním dvě děti, utekla nejdříve do Německa. Poté prchla do Londýna, kde se nastěhovala do domu poblíž Kensingtonského paláce. S sebou si na nové živobytí vzala v přepočtu skoro miliardu korun! Z Londýna probíhá rozvod, který zahraniční média označují za jeden z nejnákladnějších rozvodů v historii.

Svědek, který pomáhal premiérově dceři utéct z Dubaje

Nyní se ozval jeden z přátel vězněné princezny Latífy, který tvrdí, že má oprávnění mluvit jejím jménem, to kvůli její „indispozici“ svědčit v Londýně proti svému otci.

Kapitán Herve Jaubert

Kapitán Hervé Jaubert

Dcera premiéra SAE, Latífa al Makta, kterou otec drží proti její vůli v Dubaji.

Dcera premiéra SAE Latífa, kterou otec drží proti její vůli v Dubaji.

Muhammad bin Rašíd al-Maktúm nesmí dostat děti do své péče, jinak už je princezna Hája nikdy neuvidí a z dětí budou vězni! Britské úřady by měly mít na paměti, že premiér SAE je muž, který dvě ze svých dcer vězní proti jejich vůli, říká bývalý francouzský špion, kapitán Hervé Jaubert, který měl kdysi organizovat nezdařený útěk al-Maktúmovy dcery Latífy.

„Mám povinnost jednat v zastoupení premiérovy dcery Latífy, která u soudu ve Velké Británii nemůže svědčit,“ vysvětluje kapitán Jaubert.

Dále stále opakuje, že šejk Muhammad bin Rašíd al-Maktúm unesl v roce 2000 svou další dceru, Šamsu, z Cambridge a držel ji v SAE proti její vůli.

Latífa mi řekla, že její otec nařídil lékařům, aby Šamsu utlumili léky, aby se nemohla bránit,“ vynáší na světlo otřesná svědectví Jaubert, který zdůrazňuje, že Latífa byla letos svým otcem unesena a držena poté, co se pokusila z rodinného domu v Dubaji znovu utéct.

Latífě má momentálně znemožnit účast na rozvodovém procesu, kde by mohla proti němu svědčit.

Kdo bude princeznu s premiérem během rozvodu zastupovat?

Ke své nevoli teď premiér SAE čelí velmi nákladnému rozvodu s princeznou Hájou bint al-Husajnovou. Právně premiéra zastupuje renomovaná právnička Helen Wardová, která byla u rozvodové bitvy Guye Ritchieho s Madonnou. 

Princezna Hája si zase najala baronku Shackletonovou, které se přezdívá Steel Magnolia a proslavila se například rozvodem Paula McCartneyho s Heather Millsovou, která se hudebníka chystala obrat o nemalý kus jeho ohromného jmění.

Zastupovala také prince Charlese během rozvodu s princeznou Dianou. 

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:09 8. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

  • 25
  • 16
  • 16
  • 15
  • 15
  • 14
Komentáře