jít naiDNES.cz

Zastřelil starostu kvůli studni a zabarikádoval se v domě. Pak se ozvala rána

Kam až může přerůst sousedský spor o studnu, ukázala událost na jižní Moravě. K tragédii došlo v pátek dopoledne v obci Dražůvky na Hodonínsku. Místní podivín zastřelil místostarostu (†56) a následně se zabarikádoval ve svém domě, kde spáchal sebevraždu.

Policie přišla dnes v ranních hodinách řešit spor do útočníkova domu. Muž však zastřelil místostarostu, který na místo dorazil s policií.

„Dnes ráno při standardním policejním úkonu došlo k výstřelu. Zazněl současně s první výzvou před vstupem do obydlí. Byl zasažen jeden člověk, který následkům zranění podlehl. Co se týče podezřelého, tak po vstupu policistů do obydlí byl nalezen bez známek života,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Poté, co muž zastřelil místostarostu, zabarikádoval se a spáchal sebevraždu. 

„Poté, co tým vnikl do domu, našel údajného útočníka již bez známek života,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Útočník měl vyhrožovat sousedovi kvůli studni. „Dal si čerpadlo do mojí studny a bral mi vodu. Spor trval dva roky a dohodli jsme se, že čerpadlo konečně vytáhne. Ve čtvrtek ale přišel do obchodu mojí mámy a výhrůžně tam postavil kanystr s nějakou tekutinou a beze slova odešel. Pochopil jsem, že vyhrožuje, že podpálí matce obchod,“ řekl útočníkův soused.

Útočník měl v obci pověst agresivního a problematického muže, který žil jen se svou matkou.

Spor o studnu měla původně řešit přímo starostka obce. Ta ale odjela pracovně do Ostravy. Místo ní šel spor řešit místostarosta, jemuž se to stalo osudným. 

Fotogalerie

Komentáře