jít naiDNES.cz

Šokující proměna: Maria byla modelkou, nehoda ji změnila k nepoznání

Maria Lebeděvová se po vážně autonehodě změnila k nepoznání. | foto: koláž Expresu

Živila se modelingem, studovala práva a zástupy dívek a žen toužily být krásné a chytré jako ona. To už ale neplatí, třiadvacetileté Marii z Ruska totiž dopravní nehoda, kterou zavinil její rozzuřený přítel, obrátila život vzhůru nohama. Oslepla, trápí ji bolesti a změnila se k nepoznání.

Žila jako v pohádce, byla krásná a chytrá, měla rozjetou kariéru modelky a po studiích se chtěla věnovat právu. V srpnu 2016 ale přišel den, který vzal s životem třiadvacetileté Marie Lebeděvové z Ruska za své.

Měla mít schůzku s přítelem Andrejem, se kterým randila už přes čtyři roky, dorazila na ni ale asi o půl hodiny později. „Přišla jsem pozdě a on byl naštvaný. Když jsem si nasedla do auta, řval na mě,“ vzpomíná.

Jejího přítele pozdní příchod dopálil a zlost si na Marii vyléval i během jízdy. Jel příliš rychle, nedbal na dopravní předpisy, a když pak jednu z křižovatek projel na červenou, jeho BMW se srazilo s jiným autem. Zatímco Andrej vyvázl bez vážnějších zranění, Maria jen těsně unikla smrti.

Maria se před nehodou věnovala modelingu.

Maria se před nehodou věnovala modelingu.

Skončila v kómatu a o holý život bojovala deset dní. Když se probudila, doktoři zjistili, že utrpěla poškození mozku i páteře a přišla o zrak. Ten se jí nevrátil ani přes usilovnou léčbu, nepamatuje si navíc poslední dva roky před nehodou. Opustila ji většina kamarádů včetně přítele Andreje, podle kterého si za nehodu může částečně sama, a změnila se k nepoznání.

Takhle Maria vypadá rok a půl po nehodě.

Takhle Maria vypadá rok a půl po nehodě.

Maria se nyní pokouší sehnat peníze na další léčbu, protože ji stále sužují bolesti a ráda by se ještě jednou pokusila o návrat zraku. „Nejvíce mi chybí nezávislost. Cítím se úplně slepá, když jdu s hůlkou. Slyším, jak mě lidi litují, zvláště starší paní. Slyším teď lépe než před tou nehodou a někdy mi ty řeči jdou opravdu na nervy,“ říká.

Po nehodě si prý uvědomuje, že neměla příliš opravdových přátel, protože ji téměř všichni opustili. Ona se ale i přesto nevzdává a hodlá si splnit nový sen. „Chci se stát letuškou,“ prozrazuje.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:50 12. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  62
 • Super
  17
 • Haha
  15
 • Sladký
  13
 • Trapas
  12
 • Cože
  10
Komentáře