Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  „Lovec šmejdů“ Prousek: Spolek okolo Mináře se nezajímá o problémy lidí, dělají jen propagandu

  Soukromého detektiva Zbyňka Prouska překřtila média na „lovce šmejdů“. Věnuje se převážně boji s těmi, kteří se chtějí na obyčejných lidech a zejména nemocných a nejsnáze zranitelných obohatit pomocí sofistikovaných podvodů. Prousek zaslal žádost o pomoc také předsedovi spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláši Minářovi, ale bez odpovědi. Spolek komunikaci odmítl a podle detektiva je to důkaz toho, že skutečné zájmy spolku jsou jiné než ty, které prezentuje veřejnosti. Prousek opět otevřel téma placených účastí na demonstracích, jelikož tvrdí, že sám u takového rozhovoru několika mladých studentů byl.

  Loni v srpnu stál Mikuláš Minář na Hradčanském náměstí před sochou T. G. Masaryka a pronášel plamenný projev o stavu české politiky. Na závěr demonstrativně začal trhat Ústavu ČR a z davu se ozýval potlesk. Podle spolku to mělo být gesto, které Čechy vyburcuje.

  Podle Zbyňka Prouska je třeba přejít od slov a prázdných gest k činům, což se Minářovi nechce. Známý český detektiv tak usuzuje z ignorování dopisu, který předsedovi poslal.

  Prousek vyzval spolek k tomu, aby svou občanskou angažovanost a burcování společnosti proměnili v něco přínosného.

  „Chtěl jsem, aby skutečně podpořili oprávněné zájmy prostých lidí, a to zejména proti ohrožením v důsledku narůstajícího selhávání ze strany policie, narůstajícího selhávání institutu státního zastupitelství, proti libovůli a šablonovitosti v aplikaci zákonů, proti hyenismu mnoha exekucí,“ vysvětloval nám své pohnutky muž, který s lidským hyenismem bojuje mnoho let.

  Odpovědi se Prousek nedočkal, zároveň jej to nepřekvapilo, v konečném důsledku se spíše naplnila jeho očekávání.

  „To je podobné, jako když občan osloví politika. Politik ješitný a nadutý vlastní arogancí neodpoví. Politik slušný odpoví a politik slušný a poctivý nejenže odpoví, ale následně se věcí i zabývá. Spolek však vnímám jako uskupení, které se nejen nechce, ale ani nemá za cíl se skutečnými problémy normálních lidí zabývat,“ uvedl Prousek.

  Otevřený dopis spolku Milion chvilek, z. s.,

  do rukou Mikuláše Mináře

  Vážení,

  média takřka s pravidelností přinášejí informace o vašich aktivitách a postojích v rámci realizace vaší občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice. Dovolte mi proto moji velmi stručnou „občanskou“ reakci.

  Tímto vyjadřuji zásadní nesouhlas s drtivou většinou vámi prezentovaných stanovisek, názorů a ultimát a zejména pak vašich stanovisek a názorů směrem k justici.

  Nejsem nikdo jiný než řadový občan České republiky. V rámci mých občanských aktivit se po několik let zabývám problematikou tzv. šmejdů a jejich byznysu, mnohdy ještě umocněném o mimořádný hyenismus, který v podstatě spatřuji jako státem nedůsledně a povrchně potíraný organizovaný zločin, kdy zejména zmíněná povrchnost a nedůslednost pak vede ke stále zvyšující se latenci pachatelů i nárůstu způsobů a forem jimi páchaných podvodů i související protiprávní činnosti, včetně nárůstu počtu jejich obětí, což ve svém důsledku způsobuje jak hmotné škody přímým obětem, tak velké finanční úniky státu. Způsobuje ale také narůstající nedůvěru mezi občany, nedůvěru veřejnosti ve slušnou obchodní a podnikatelskou činnost, nedůvěru ve spotřebitelské smlouvy, nedůvěru ve spravedlivý a funkční výběr daní, nedůvěru ve vymahatelnost zákonů a práva, nedůvěru v rovnost před zákonem, nedůvěru v instituce státu, zejména pak v policii a justici, a ve finále nedůvěru ve fungující demokracii.

  Takříkajíc vím tedy své o tom, jak z pohledu občana funguje v naší zemi policie, jak funguje v naší zemi justice, potažmo i stát. Přesto, nebo spíše právě proto vyjadřuji můj zásadní nesouhlas s drtivou většinou vámi prezentovaných stanovisek, názorů a ultimát.

  Vyzývám vás proto, abyste ve vaší občanské angažovanosti a vašich veřejných aktivitách populismus a snahu o emoční reakce občanů v důsledku využívání či konstrukce jakýchsi „pseudokauz“ nahradili skutečnou podporou oprávněných zájmů prostých lidí, a to zejména proti ohrožením v důsledku narůstajícího selhávání ze strany policie, narůstajícího selhávání institutu státního zastupitelství, proti libovůli a šablonovitosti v aplikaci zákonů, proti hyenismu mnoha exekucí atd. Zkrátka proti všemu, co opravdu negativně ovlivňuje život a narušuje základní lidská práva v naší zemi.

  Vaše „Prohlášení k 21. srpnu 1968“ zveřejněné na vašich webových stránkách jste vybavili moudrým heslem „Buďme odvážní a mluvme spolu“. Ideu tohoto moudra sdílím a nebráním se proto ani případné veřejné diskuzi s vámi.

  S pozdravem

  Zbyněk Prousek

  V Mělníku dne 17. února 2020

  Minář se v minulosti několikrát ohradil proti zprávám, že spolek Milion chvilek pro demokracii demonstrantům platí za jejich účast na vystoupeních.

  Zbyněk Prousek v České televizi

  Detektiv se nám svěřil s tím, že on sám má zcela jinou zkušenost.

  „Na podzim loňského roku jsem jel vlakem z Prahy do Neratovic a ve vlaku byla skupina mladých kluků, tak ve věku mezi 15 až 18 let. Podle všeho byli z Neratovic a bavili se o tom, že jim odpadá škola, protože jedou do Prahy. Jeden z kluků říkal: ‚To zas jedem do Práglu na demonstračku, co dělá ten magor, ale je to v poho, dostaneš dvě kila a ještě lístek na večer na koncert.‘ Zároveň mluvili o tom, že je na demonstraci přiveze jejich autobus,“ popsal pro Expres.cz Prousek okamžik, kdy existenci spolku poprvé výrazněji zaregistroval.

  Od zmíněného okamžiku začal Prousek aktivisty sledovat a zajímal se o jejich další kroky. 

  „Pozoruhodné pro mě bylo to, že všechny informace, které jsem získal, jsou informace, abych tak řekl z jeviště, zatímco informace o zákulisí takřka žádné. Deklarují transparentnost, ale kromě veřejných vystoupení jsem transparentního nenašel nic, nemluvě o otázce kdo, odkud a proč očividně nákladné akce chvilkařů financuje,“ připomíná Prousek.

  Podivnému financování spolku jsme se v minulosti již několikrát věnovali a více si o něm můžete přečíst například ZDE.

  Spolek své demonstrace hradí z veřejného účtu, ale mzdy a další výdaje si vyplácí z účtu, který je netransparentní. Zároveň novinářům neposkytuje žádné informace o fakturách, které se mají týkat jejich demonstrací.

  Na Václavském náměstí se demonstrující sešli k takzvanému hlasitému pochodu,...

  Detektiv, který se zabývá především podvody takzvaných šmejdů na obyčejných lidech, nevěří tomu, že za vším stojí pouze skupinka mladých studentů, kteří se díky penězům lidí proměnili v profesionální demonstranty.

  „Jejich vystoupení vnímám jako nebezpečnou propagandu zneužívající emoční reakce občanů. Nerespektují rozhodnutí lidí ve volbách, vyvolávající nálady k veřejnému lynči, zřejmě někomu nepohodlných osob. Je to ideologie, která usiluje o odstranění předsedy vlády a ideálně také prezidenta. K tomu se neštítí využívat odporné urážky či ataky přes zónu soukromí,“ zlobí se na Mináře a jeho spolupracovníky Prousek.

  „Veřejná vystoupení pana Mináře ve mně vyvolávají spíš vzpomínky na historické záznamy z projevů říšského ministra propagandy Goebbelse než projev člověka, který vystupuje za uskupení, které o sobě tvrdí, že chce demokracii, která by přinášela prospěch všem občanům bez rozdílu,“ dodává detektiv hodně přísné srovnání.

  Veřejných výzev k diskuzi dostal už Milion chvilek mnoho, ale i v tomto konkrétním případě je odpovědí pouze mlčení. Minář sice v médiích uvedl, že je připraven na debatu s Andrejem Babišem, ale své přímé kritiky raději ignoruje, případně na sociálních sítích cenzuruje.

  Myslím si, že Milion chvilek pro demokracii představuje intrikářskou politiku, a nikoli upřímný zájem o lidi, kteří si to zaslouží,“ dodává na závěr Prousek.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 13:07 pondělí 17. srpna 2020. Anketa je uzavřena.

  • Super
   675
  • Trapas
   69
  • Cože
   34
  • Haha
   32
  • Tvl
   31
  • Sladký
   28

  Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

  Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

  Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

  Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

  Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

  Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz