jít naiDNES.cz

Dvě tváře rychnovského vraha: Cestoval a zkoušel politiku, doma měl všechny týrat

Na první pohled působil jako seriózní muž, rychnovský patriot. Ve městě, kde s rodinou žil, se dokonce novinář Miloslav D. zkoušel prosadit v politice a k úspěchu neměl daleko. Jenže to byla jen jedna z tváří pachatele chladnokrevné popravy, kterou spáchal na své manželce jen proto, že se s ním chtěla rozvést. „Je mi zle, když si uvědomím, že chodil mezi námi, pohyboval se mezi dětmi, dělal reportáže z kulturního dění, a pak střílí v podniku, kam chodí celé rodiny i s dětmi,“ zuří místní.

Nikdo by to do něj neřekl. Miloslav D. minulý čtvrtek přišel do rychnovské restaurace ozbrojený, vypil několik piv, a když uviděl na stole rozvodové papíry, chladnokrevně před ostatními popravil svoji manželku ranou do hlavy. Jenže na veřejnosti do té doby vystupoval úplně jinak.

Muž, který se k vraždě ještě toho večera přiznal, pracoval jako novinář a fotograf pro Rychnovský i Hradecký deník. Jako takový se běžně účastnil například i různých dětských akcí, což vzhledem k jeho odvrácené tváři působí děsivě.

„Je mi zle, když si uvědomím, že chodil mezi námi, pohyboval se mezi dětmi, dělal reportáže z kulturního dění, a pak střílí v podniku, kam chodí celé rodiny i s dětmi. Vzít si zbraň na večeři... Psychopat!“ rozzuřil se na Facebooku jeden z místních.

Miloslav D. podle svých dětí celou rodinu terorizoval.

Miloslav D. podle svých dětí celou rodinu terorizoval.

Kromě toho také Miloslav D. platil za vášnivého cestovatele, fotografie se zahraničních výletů dával na sociální sítě často. Všímali si toho i lidé z okolí.

„Nechápu, co mu ruplo v kouli, takový cestovatel, to musel být velký zkrat,“ napsala paní Monika, která tomu, čeho se její rychnovský soused dopustil, nemůže věřit.

Miloslav D. skončil ve vazbě.

Miloslav D. skončil ve vazbě.

Jenže právě i jedna zkušenost spojená s cestováním dosvědčuje, že se Miloslav D. choval nepředvídatelně častěji. V obsáhlém vyjádření, které zveřejnila ve skupině, kde se sdružují obyvatelé Rychnova, se o ní zmínila dcera Dominika.

„Před několika měsíci odletěl na pět týdnů do Vietnamu bez jediného slova, žil si vlastním životem,“ prozradila.

Zkoušel i politiku

Nechybělo málo a Miloslav D. se v Rychnově mohl stát dokonce politikem. V roce 2014 totiž kandidoval jako nestraník za hnutí ANO v komunálních volbách, byl dokonce na třetím místě kandidátky. 

Miloslav D. skončil ve vazbě.

Miloslav D. skončil ve vazbě.

Nakonec se stal prvním náhradníkem, v počtu preferenčních hlasů ho dva kolegové předběhli. Přesto skutečnost, že mu místo v zastupitelstvu uniklo jen o fous, o jeho pověsti leccos vypovídá.

Vyjádření jedné z jeho dcer, o kterém jsme psali ZDE, ovšem hovoří o opaku. Podle Dominiky byl Miloslav D. nebezpečným psychopatem, který manželku i svoje tři děti týral. Chladnokrevnou vraždu dokonce označila za předem připravenou.

Miloslav D. skončil ve vazbě.

Miloslav D. skončil ve vazbě.

„Celá tato chladnokrevná vražda byla předem naplánovaná a nejednalo se o žádný zkrat při hádce. Připravil nás o toho nejdůležitějšího člověka na celém světě a my nemáme ponětí, co si teď bez maminky počneme,“ zoufá Dominika.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře