Opilec ze Zemanova štábu Rokytka: Chce být prezidentem, pravou rukou bude Ovčáček

„Otrávený novinář“ Milan Rokytka, který se proslavil jako namol opilý muž z volebního štábu Miloše Zemana, hodlá za pět let kandidovat na prezidenta. Podle svých slov si na Hradě hodlá ponechat tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka, se kterým dříve pracoval v Haló novinách. Jaké další plány Rokytka odhalil?

Novinář Milan Rokytka, který svými poznatky přispívá pro list Týdeník občanské právo, se stal slavným během nedávné prezidentské volby. Rokytka popíjel ve volebním štábu Miloše Zemana. S alkoholem to přehnal natolik, že se neudržel na nohou a musel mu pomáhat například již zesnulý kolega Karel Slezák.

Rokytka to, že byl namol opilý, neuznal. Naopak vše otočil proti ostatním novinářům, kteří se ho prý pokusili otrávit tajemným jedem. Rokytka se v tu ránu stal hitem internetu. Mnoho lidí si z jeho trapasu pod vlivem alkoholu dělalo legraci. Vznikaly vtipné gify i obrázky. Tehdy se Rokytka čertil, teď se ale zdá, že popularita Rokytkovi vůbec nevadí. 

Na svém Facebooku Rokytka pravidelně sdílí články, které napíše pro web Týdeník občanské právo. V jednom z nich novinář uvádí, že hodlá za pět let kandidovat na prezidenta!

„Kandidaturu vážně přijmu a budu rád, pokud bývalý kolega z Haló novin Jirka Ovčáček, se kterým jsme například na Hradě společně monitorovali velmi dramatickou volbu Václava Klause prezidentem, bude ochoten dělat dále mluvčího. Je to nejcitovanější mluvčí v Evropě a byla by škoda, kdyby musel ze služby českému lidu odejít do nějaké komerční redakce nebo PR agentury. Finančně sice tratí, ale je to vlastenec, a jak ho znám, tak peníze pro něj nejsou prioritou,“ překvapuje Rokytka.

Hlavním mým cílem bude umožnit referendum o czexitu, které požaduje už více než 85 procent spoluobčanů, ale politici se mu zuby nehty brání,“ odhalil dále své plány Rokytka.

UPRAVENO: Redakci Expresu Rokytka potvrdil, že výše uvedená prohlášení bere vážně a kandidaturu opravdu chystá.

Volili byste Milana Rokytku? Vyjádřete svůj názor v diskusi pod článkem.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:22 15. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  18
 • Super
  12
 • Haha
  9
 • Tvl
  6
 • Sladký
  5
 • Cože
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat