Úterý 29. září 2020, svátek má Michal
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Kompro na bývalého vyšetřovatele kauzy Nečesaný: Svědkyni posílal tyto fotky!

  Platil za elitního policejního vyšetřovatele a na kontě má například dopadení heparinového vraha Zelenky. Pověst Milana Jušty však vzala za své ve chvíli, kdy na veřejnost prosákly informace o jeho románku s partnerkou muže, kterého vyšetřoval pro údajné spáchání loupežného přepadení. A co víc, přímo v posteli se jí měl svěřit, že zmanipuloval důkazy na místě pokusu o vraždu, z nějž je dosud vyšetřován Lukáš Nečesaný! Pořad Očima Josefa Klímy teď zveřejnil nahé fotky, které Jušta teprve jednadvacetileté ženě posílal.

  Elitní hradecký vyšetřovatel Milan Jušta měl slibně rozjetou kariéru, přítrž jí však učinil skandál, který předminulý rok vyplaval na povrch.

  Když na konci roku 2014 došlo v Náchodě ke dvěma loupežným přepadením vozů bezpečnostní agentury při převozu peněz, případ dostal do rukou právě Jušta. Hlavním podezřelým byl tehdy muž jménem Lukáš Tichý, korunním svědkem obžaloby pak jeho manželka Jana. Společně si nerozuměli a už po pár týdnech od svatby se Tichý ze společné domácnosti odstěhoval, což mu prý Jana měla za zlé.

  Právě Milana Juštu pak potkalo to, čemu by se vyšetřovatel měl vyhýbat jako čert kříži: Do klíčové svědkyně, mladičké Jany, se zakoukal a začal si s ní milostný románek. Jak „překvapivé“ tedy bylo, že zatímco údajní komplicové loupežného přepadení si od soudu odnesli podmínky, Tichý dostal sedm let natvrdo.

  Kompro na vyšetřovatele

  Protože měl Jušta doma manželku s malými dětmi, vztah se nejprve snažil udržovat ve virtuální rovině a z Tiché tahal intimní fotografie.

  „Napsal mi, zda bych mu nemohla poslat nějakou pikantnější fotografii. Vyfotografovala jsem obličej a horní část trupu pouze v podprsence. Na to mi odepsal, že jsem krásná a jestli bych mu nemohla poslat fotografii bez podprsenky. Tu jsem mu následně poslala. On mi poslal fotografii, na které byl obnažený v horní polovině těla. Pak se vyfotografoval stojící před zrcadlem zcela nahý včetně obličeje a pochopitelně i včetně přirození,“ vypověděla Jana Tichá policii.

  Takovými fotkami si Milan Jušta získával pozornost Jany Tiché.

  Takovými fotkami si Milan Jušta získával pozornost Jany Tiché.

  Juštu v tu chvíli ani nenapadlo, že milence, s níž se později začal stýkat osobně a několikrát spolu měli sex, právě do rukou vložil kompromitující materiál jako hrom. Jak Tichá později vypověděla, elitního vyšetřovatele měla v hrsti a on za ni například žehlil prohřešek, kdy pod vlivem drog řídila automobil.

  Později se jí navíc zřejmě zželelo manžela, který právě seděl ve vazbě, a Juštu měla přesvědčit, aby zajistil jeho propuštění. Navzdory údajnému, velmi vážnému zločinu byl Lukáš Tichý po třech měsících propuštěn na svobodu, podezřele právě v den, kdy věznici navštívil Jušta.

  Vydírala snad Tichá vyšetřovatele jeho obnaženými fotografiemi?

  Takhle se Milan Jušta Janě Tiché chlubil svou postavou.

  Takhle se Milan Jušta Janě Tiché chlubil svou postavou.

  Případ Lukáše Tichého byl kvůli zcela evidentní neobjektivitě vyšetřovatele znovu vrácen před soud, Jušta pak dostal pokutu v nejvyšší možné sazbě a byl přeřazen na jinou funkci.

  Tajemství o Nečesaném

  Celý případ Juštovy milostné aférky je o to závažnější, že výrazně přesahuje i do zřejmě nejzamotanější justiční tahanice dnešní doby – do případu pokusu o vraždu kadeřnice, toho se měl v Hořicích dopustit Lukáš Nečesaný. Konečný verdikt nad jeho osobou soudy mění jako na běžícím pásu a případ si přehazují jako horký brambor. Důvodem jsou neskutečně sporné důkazy.

  Jakou roli hraje v Nečesaného případu Milan Jušta? V samém počátku bylo vyšetřování svěřeno právě jemu. A jak Jana Tichá prozradila policii, během jedné romantické chvilky se jí měl Jušta přímo v posteli svěřit, že Lukáš Nečesaný je nevinný a důkazy na něj narafičil on sám.

  „Pan Jušta mi na můj výslovný dotaz doslova odpověděl, že to mladý Nečesaný neudělal, že je vlastně stíhán kvůli otci, protože měl někdo zájem na tom, aby otec Nečesaného odstoupil z funkce ředitele liberecké nemocnice. A že v tom kadeřnictví přenášel pachové stopy,“ vypověděla na policii.

  Dohady o manipulaci důkazů se v případu Nečesaný vedou od samého začátku. Řadu otazníků vyvolává i video, na němž Jušta přímo na nemocničním lůžku vyslýchá napadenou kadeřnici a zcela evidentně se jí snaží podsouvat, aby za pachatele označila právě Nečesaného. Ženě je jeho přesvědčování viditelně nepříjemné a podrážděně při pohledu na fotografii Nečesaného říká, že tento muž se ji zavraždit rozhodně nepokusil.

  „Nečesaný jí zaplatil!“

  Milan Jušta tvrzení Jany Tiché kategoricky odmítá a jeho vysvětlení vidí jednoznačně: Účelová lež.

  Tichá prý s touto verzí vyrukovala proto, aby vytáhla z Nečesaných peníze za to, že bude proti Juštovi svědčit a znevěrohodní ho. To ale odmítá jak Nečesaný a Tichá, tak i její muž, který má mít v obchodování s Nečesaným prsty také.

  Pravda je, že se na pouhé tvrzení Jany Tiché dá spoléhat těžko. Podle všeho je totiž závislá na drogách a v současné době si odpykává trest za krádeže. Kde přesně se nachází pravda, se tak můžeme jen domnívat.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:56 21. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   64
  • Trapas
   25
  • Tvl
   23
  • Sladký
   16
  • Super
   13
  • Cože
   12

  Nebezpečná místa Česka: pražské hlavní nádraží. Třicet let zde vládne podsvětí

  Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

  Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

  Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

  Už nebudu kandidovat, odejdu z politiky, říká exministr Adam Vojtěch

  Premium Jsem odolný, ale už toho bylo hodně, vysvětluje svůj odchod exministr. Babiš ho podle něj trochu čekal. V rozhovoru pro...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 29. září 2020, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz