Kauza Nečesaný: Jana T. si výpověď vymyslela pro peníze, řekla její bývalá kamarádka

V kauze Lukáše Nečesaného prakticky není člověka, který by ještě nebyl očerněn. Nyní došlo i na Janu T., svědkyni, se kterou měl poměr vyšetřovatel Milan Jušta. Ta napřed prozradila, že se jí měl svěřit s nekalými praktikami během vyšetřování, nyní byla sama nařčena z toho, že si vše vymyslela pro peníze!

K soudu s Lukášem Nečesaným dnes eskorta předvedla Kateřinu U., bývalou kamarádku svědkyně Jany T. Žena je momentálně ve vězení, přesto je však o Janě T. údajně velmi dobře informovaná. Co o ní prozradila? Kromě Milana Jušty prý Jana T. udržovala intimní poměr ještě s dalším policistou. Podle Kateřiny U. si svědectví, ve kterém tvrdí, že se jí Jušta svěřil s manipulací s důkazy v kauze Nečesaný, vymyslela pro peníze. „Doufala, že dostane zaplaceno od Nečesaných,“ sdělila u soudu státní zástupkyni. 

Jak si může být jistá, že Jana T. lhala? „Já jsem se jí zeptala, jestli je to pravda, a ona řekla: Co myslíš? A usmívala se,“ sdělila v soudní síni. Zmíněná svědkyně je prý kromě toho pořádné kvítko, dva roky brala drogy a v minulosti se živila jako prostitutka. 

Jednání bylo odročeno a soud tak bude pokračovat 20. listopadu. 

Fotogalerie

Komentáře