Pivnice U Poutníka v Brně se poslední dobou stává nechtěným místem zájmu, před pár dny si tam na pivo chtěli zajít stávající náměstek primátora Brna a místopředseda hnutí Žít Brno Matěj Hollan (31) a předseda Strany zelených Matěj Stropnický (32), dát si dva tři kousky do nosu a pak v poklidu odejít domů.
Bohužel k jejich smůle se tam potkali s lidmi, kteří měli těch piv už o něco více a politické a proimigrační názory těchto dvou politiků zrovna nemusí. Hollana a Stropnického z hospody jeden člověk vyhodil za pokřiku, že tu pro ně není místo a že jim rozbije hubu.
Hollan tvrdí, že opilec, který je napadl, patřil k advokátovi Richardu Spíškovi, který obhajuje vraha Kevina Dahlgrena. Spíšek to odmítá a navíc celá verze, jak se to doopravdy stalo, není vůbec jasná.
To proto, že o ní mluví, respektive pobrekávají do novin a na Facebooku jen Stropnický s Hollanem.
O incidentu, kdy se jim ani fyzicky nic nestalo, už napsali oba kilometry statusů a vyjádření, Hollan dokonce založil akci Pivem proti nenávisti, kde vyzývá všechny, aby šli s nimi v pondělí 5. září do Pivnice U Poutníka ukázat, že mají pro strach uděláno.
Podívejme se tedy nyní, co Hollan ve výzvě píše: „Pojďme všem nenávistným lidem ukázat, že tady je svobodná společnost. Já tam budu a budu se na vás těšit. Popovídáme si o problémech, co nás pálí. Náckům, kteří nás budou vyhazovat z hospod, se ustupovat nesmí.“
Náckům?
Podle Hollana byl hlavní problém incidentu v tom, že muži, který na ně v hospodě slovně zaútočil, vadí jejich prouprchlický postoj a levicová politika, zejména ta ultralevicová Matěje Stropnického.
Čili ještě jednou - náckům?
Stropnický proslul výroky že lidé nemají na dovolenou létat nebo že studenti nemají chodit na brigády, prosazuje vylepování HateFree růžovky na dveře magistrátu a je prototypem toho, co si představujete pod pojmem „aktivista“. Nelze se pak divit, že pro své hraniční a zcestné ideologie nemá v řadách běžného středového voliče přátele.
Je osoba veřejně činná, musí tedy s kritikou počítat. Samozřejmě, že kritika se nedá stavět na tom, že vás někdo vyhazuje z hospody, ale pakliže se tak stane, platí zde pravidlo číslo jedna - postavte se k tomu jako chlap.
Pěstmi se nic nevyřeší, a to ani nemám na mysli, ale je minimálně znakem dospělosti o tom nebrečet, nefňukat a nehekat veřejně do novin nebo na sociální sítě a své oponenty nenazývat „nácky“. Já osobně také nejsem pro bezhlavé otevírání hranic uprchlíkům, pardon ekonomických migrantům, abych byla přesná, ale to neznamená, že mám vyholenou hlavu a hákáč pověšený nad postelí. Sám Hollan totiž popsal, že muž, který je vyhodil, byl proplešatělý, nikoliv holohlavý.
Tihle dva vyvolávají celou svou hysterickou reakcí ještě větší vášně a agresi, jedna půlka Facebooku se jim směje, druhá se šikuje k tomu, že „dát jim do držky“ už v pondělí půjdou doopravdy.
Stropnický i Hollan nedělají scény jen tak z plezíru. Je před volbami, agitka postavená na uměle vyvolaném skandálu pouze a jen TĚMI DVĚMA se šikne do krámu. Lidé o nich budou mluvit a možná i zapomenou na to, že za nimi není vidět řádná politická aktivita, jen jejich vlastní promo na sociální síti, kde slovo JÁ zaznívá až příliš často.
Hollan a Stropnický šli spolu jednoho dne v Brně do hospody a... A to je konec vtipu, protože všechno poté už přestalo být legrační.
Dva muži v politice, kteří by měli jít ze své funkce příkladem, se zachovali jako dvě ubulené princezny, kázající vodu o milujícím spravedlivém světě, sami pijící víno o náccích z řad těch, kdo jejich aktivit už mají plné zuby.
Oba hanebně zneužívají v tomto případě slovo nenávist a staví na něm své politické ambice, protože to, co se jim stalo, není žádná nenávist, ale obyčejné lidské nasrání.
„Podávat podněty policii a advokátní komoře se mi nechce, ať si to řeší sami, pokud k tomu shledají důvod,“ píše k vyhazovu z hospody Hollan.
Jak moc pak chcete volit někoho, kdo se zhroutí ze slovního útoku a neumí si s ním poradit v tichosti?
Fotogalerie |