Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Stropnický stavěl do latě ředitele fabriky. Debil! usadila poradce Maláčové jeho kamarádka

  Matěj Stropnický tvrdí, že měl na inspekci právo jako zaměstnanec ministerstva. | foto: Facebook

  Jako účastník Výměny manželek Matěj Stropnický bodoval, zapůsobil na Čechy a ti mu začali posílat finanční dary na přestavbu zámku v Osečanech. Jenže pak někdejší šéf Zelených ohlásil návrat do politiky a už to s ním jde zase z kopce. Kandiduje za ČSSD a společně s ministryní práce Janou Maláčovou, které dělá poradce, vyrazil kontrolovat dodržování podmínek v továrně v Krupce na Teplicku. Kritiku teď slízává ze všech stran a bývalá kolegyně ze Zelených mu dokonce připomněla, že údajně sám v minulosti nechtěl vlastního zaměstnance zaplatit!

  Stropnický doprovázel Maláčovou a třicítku inspektorů na prohlídku společnosti Personna International, která se stala jedním z terčů kontrolní akce s názvem „Férová práce!“.

  Jejím cílem je kontrolovat podmínky na pracovištích asi šedesátky zaměstnavatelů v době po covidu.

  „Akce Férová práce je tu! Některé firmy si po covidu myslí, že zákoník práce je cár papíru. Do terénu proto vyjíždějí inspektoři, policisté a celníci a kontrolují dodržování pracovních podmínek,“ napsala v úterý na svůj profil Jana Maláčová.

  Stropnický v příspěvku popsal i střípky z provedené kontroly. Postěžoval si, jak mu práci prý hatil ředitel firmy.

  „Nás s Janou se záhy, zdvořile a neodbytně ujal pan ředitel, jemuž se všechno na firmě zdálo pochopitelně bezvadné. Zaměstnance jsme průběžně zdravili, takže jsem v jednu chvíli využil toho, že je pan ředitel o pár kroků napřed, vrátil jsem se k jednomu ze strojů a ženy u nich oslovil. Ředitel byl ovšem vzápětí opět u mě, přičemž začal okamžitě vyhrožovat, že zavolá policii a nechá mě vyvést, jestli budu mluvit se zaměstnanci. Hm. Copak by mi dokonale spokojený zaměstnanec mohl asi říct závadného?“ napsal Stropnický.

  „Bylo to poprvé, tak jsem se podvolil, příště ale počkám na tu policii, ona se totiž účastní inspekcí, aby kontroly prosadila, a ne aby asistovala řediteli, který se bojí, že zaměstnanec řekne něco jiného, než má nařízeno,“ dodal.

  Na Stropnického se okamžitě sesypala kritika. Ředitel továrny prohlásil pro Deník N, že akorát společně s Maláčovou přišel dělat předvolební agitaci. Lidé se také ptají, z jakého pověření vůbec Stropnický do továrny šel.

  „Paní ministryně se zatím za doprovodu svého nového zeleného poradce (jojo, Matěj Stropnický dosáhl vrcholu kariéry à la podržtaška Maláčové) dožadovala pozornosti našeho pana ředitele, aby jim také něco ukázal. Jelikož dynamické duo M + M nemá ani prd práva něco vědět a náš pan ředitel se asi neukázal jako správný levicový volič, paní ministryně brzy pochopila, že tady nebudou cool selfie s pracovníky a náš závod cca po půlhodině opustila,“ popsal na Facebooku šéf výroby Václav Vrabec, jehož příspěvek získal velký ohlas.

  Stropnický sice v diskuzích všem kritikům trpělivě odpovídal, místy ovšem jeho komentáře působily poněkud podrážděně. Vyjádřil se nicméně k pochybnostem, že vůbec má k podobnému jednání právo.

  „Píšu to už výše: Ministerstvo, kde jsem zaměstnán, je řídicím orgánem inspektorátu práce, který kontroly provádí, a z tohoto titulu má ministryně a její doprovod právo se kontrol účastnit,“ reagoval Stropnický.

  Kandidát za ČSSD se tak pasoval do role hrdiny, který hlídá, zda je s českými zaměstnanci zacházeno dobře. Pikantní je, že podle bývalé kolegyně a členky Zelených sám s tím měl v minulosti problémy.

  „Matěji, ty sám jsi měl v životě jediného zaměstnance, a když jsme v družstvu řešili, že není na jeho výplatu a že bychom se tedy měli složit, vehementně ses ohrazoval, že si na sebe měl vydělat. Takže promiň, ale kampaň umí dělat každý debil. Žít to, co hlásám, už daleko méně lidí,“ píše Vendula Pavlicová.

  Matěj Stropnický má podle bývalé kolegyně sám máslo na hlavě.

  Matěj Stropnický má podle bývalé kolegyně sám máslo na hlavě.

  Sociální demokraté vsadili na Matěje Stropnického jako na eso, které k nim přiláká mladé voliče. Kandidovat do Poslanecké sněmovny bude v Praze. 

  Fotogalerie

  .

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

  Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

  Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

  Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

  Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

  Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz