Pátek 14. května 2021, svátek má Bonifác
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Kriminálník z MasterChefa Marek: Do vězení za ním jezdí nová láska, matka má vstup zakázán

  Když se rozdával talent, přišel si hned několikrát, základní porci rozumu si ale zapomněl přibalit. Šikovný kuchař a v mládí talentovaný fotbalista Marek Kühnel, který se proslavil dojemným příběhem o „zlé matce“ v soutěži MasterChef, dnes sedí v litoměřickém kriminále a čeká na další soud. Podle exkluzivního zdroje Expresu mu hrozí, že za mřížemi stráví až tři roky svého života. On se tím prý ale nijak netrápí a pobyt ve vězení mu zpříjemňuje nová přítelkyně, která za ním pravidelně dojíždí z nedalekého Mostu.

  Marek Kühnel patřil mezi nejvýraznější účastníky předloňské řady kuchařské show MasterChef. Nejenže uměl dobře vařit, ale také dojal diváky k slzám, když promluvil o svém údajně velmi těžkém životě. V sedmnácti ho prý z bytu vyhodila vlastní matka.

  „Přišla domů a řekla: ‚Sbal si věci a vypadni.‘ Tak jsem si sbalil věci společně se svou hrdostí a odešel,“ řekl tehdy porotcům soutěže Marek.

  Netrvalo dlouho a ukázalo se, že talentovaný kuchař, který se jako teenager pokoušel prosadit coby fotbalista, je pěkný vykuk. Několik lidí z jeho okolí Expresu potvrdilo, že si příběh o zlé matce kompletně vymyslel, a později se k jeho lžím vyjádřila i sama paní Kühnelová.

  „Je to lež. V době, kdy jsem ho v sedmnácti letech údajně měla vyhodit z domu, jsem mu naopak zaplatila oslavu osmnáctých narozenin. Bylo tam asi třicet lidí. Udělala by tohle matka, která své dítě vyhodí?“ řekla nám Markova maminka, podle níž se Marek chytl špatné party a jel v drogách.

  Bylo jen otázkou času, kdy se Marek zaplete do většího problému. Podle okolí každým dnem rostl pro kriminál, do něhož se nakonec loni skutečně dostal.

  V září Marek pod vlivem drog a alkoholu sedl za volant  a pustil se do šílené honičky s policií. Při divoké jízdě zničil dva vozy a pak se schovával ve křoví. Litoměřický okresní soud následně poslal Kühnela ze soudní síně rovnou do vězení.

  „Ve zkráceném soudním řízení byl dotyčný odsouzen k deseti měsícům nepodmíněně. K tomu mu byl uložen i dvouletý zákaz řízení motorových vozidel,“ řekla tehdy mluvčí soudu Halka Lacinová.

  Do kriminálu za ním chodí neznámá kráska, matka má vstup zakázán

  Podle našeho zdroje je Marek Kühnel stále v litoměřické vazební věznici a čeká na další soud. Hrozí mu navíc, že si místo původních deseti měsíců odkroutí v kriminále až několik let, protože jeho trestní rejstřík rozhodně nezeje prázdnotou. Už dříve Expresu jeho matka například sdělila, že měl Marek napadnout seniora, a ve velkém jel i v obchodu s drogami.

  Co se týče jeho pobytu v litoměřické věznici, ten Marek podle našeho zdroje zvládá na výbornou i díky neznámé krásce z Mostu, která za ním často dojíždí na návštěvu. 

  „Jezdí za ním, jak jen to jde,“ sdělil nám člověk, který má ke  Kühnelovi velmi blízko.

  Oporou je mladému kuchaři také jeho vietnamský tatínek, jenž je s Markem v pravidelném kontaktu. Kdo má ale do věznice zákaz vstupu, je jeho matka. Ta Expresu vzkázala, že by svého syna po tom všem ani navštívit nešla.

  „Tenkrát jsem mu řekla, že pokud se vším přestane, může se vrátit a dál budeme normálně fungovat, ale pokud bude pokračovat, není můj syn. On si svou cestu vybral a ví, že mu nikdy neodpustím, musel by se hodně snažit, aby měl zase mou důvěru. Ví, že by neuspěl, že už mu nevěřím,“ vyjádřila se nově Markova maminka.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

  Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

  Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

  Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

  Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

  Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 14. května 2021, svátek má Bonifác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz