Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Pamatujete si, co pro vás udělal Marek Hilšer? Ne? To nevadí, teď chce být váš prezident

  Marek Hilšer je dva roky v Senátu a teď chce vaše hlasy. | foto: Profimedia.cz

  Původně vesměs neznámý lékař se stal jakýmsi skokanem roku v minulých prezidentských volbách, kde sice neuspěl, ale zase mu to vyneslo dost pohodlných hlasů, aby se pohodlně dostal do pohodlného Senátu. Aktivista, vědec, lapač žen a senátor, o jehož činnosti jste neslyšeli, teď bude podruhé bojovat o Hrad. Co je třeba si zopakovat?

  1.Co o něm doposud víme

  Víme, že si pomalovával bříško proti Putinovi, o své necestě na Hrad napsal knihu Tango pod Hradem, protože zúročit se musí všechno, i prohra, a taky založil hnutí Marek Hilšer do Senátu, jehož se stal předsedou.

  Což je asi logické, ale zní to podobně legračně, asi jako když o sobě mluvíte ve třetí osobě, nebo si dokonce onikáte.

  Členy byli lidé z jeho volebního štábu, a když byl Marek Hilšer (43) do Senátu zvolen, hnutí bylo zase rozpuštěno. Rád dává rozhovory do společenských magazínů a s manželkou natáčí amatérská hudební videa.

  Jeho bývalým spoluaktivistou je Otakar van Gemund ze spolku Kaputin, který rozhoduje o tom, čí květiny smí ležet na pomníku k 17. listopadu, a taky rozhoduje o tom, kdo je ruský šváb jen proto, že prochází kolem haly, kde se koná koncert Alexandrovců, nebo povzbuzuje lidi k útoku na chlapa s děckem.

  2.Co po něm zbylo

  Polomrtvé stránky Marek na Hrad a Volím Marka. Jedny jsou zastaveny, na druhých visí jakýsi obecný program vzdělání, školství, bla bla.

  V záložce „akce“ není nic.

  3.Co v Senátu udělal

  V Senátu prosadil návrh rezoluce odsuzující pronásledování hnutí Falun Gong v Číně a podepsal ústavní žalobu na Zemana, ta byla zamítnuta.

  4.Jak se od zvolení v roce 2018 činil

  Za dva roky ve funkci senátora měl šest větších projevů a spolunavrhl jednu novelu o řízení ve věci soudců a exekutorů, ačkoliv není právník.

  Ze svého lékařského oboru nenavrhl nic. O jeho konání ve výborech nic nevíme.

  Marek Hilšer měl v Senátu šest větších projevů, jednu čínskou rezoluci, jeden spolunávrh a žalobu na Zemana.

  5.Kdo ho zná

  Na Facebooku občas postne fotku z besedy, lidé mimo Prahu skoro nevědí, kdo to je, protože nedělal pořádně regionální kampaň.

  6.Jak vystupuje

  Rád si bere na mušku politiky, kteří na rozdíl od něj mají za sebou výsledky. Například bývalého prezidenta Václava Klause nazývá arogantním elitářem, nacionalistou a fašistou, přitom nebýt nejen Klause, Hilšer by díky své zálibě v nálepkách skončil nejspíše jako kádrovák dávné vládnoucí strany.

  7.Klamná image

  Dokázal si během kampaně vytvořit image, a to zvláště pro ženy, seriózního vědce a lékaře, k němuž se chcete nechat pozvat do ordinace, ale v té době skoro nikdo nevěděl, že po sobě čmárá fixami a dělá nahý street art.

  Je to více aktivista než politik a to mu zůstalo.

  8.Jak mluví

  Nepřekvapivě tak, jak byste čekali.

  „Chci naplňovat vizi, které věřím. Vizi České republiky, která stojí na lidech, kteří se nebojí problémů, které přináší současný svět, a spíše než jako hrozbu je vnímají jako příležitost. Na lidech, kteří se nebojí naslouchat, protože vědí, že úspěch je založen a rodí se ze vzájemného respektu a spolupráce, kteří se nebojí vyžadovat, že stát a jeho instituce mají lidem sloužit, a ne aby to bylo naopak,“ řekl novinářům po oznámení zahájení své další prezidentské kampaně.

  Marek Hilšer je prý kluk z ulice, ale mluví jako Helena Houdová.

  Měli jsme nejprve za to, že to je výrok „ezoženy“ Heleny Houdové po jejím dalším „lžiobřadu“, ale pak jsme pochopili, že se jedná jen o další prázdné a unavující fráze.

  Chci naplňovat vizi, které věřím...

  A která to konkrétně je? Mohli bychom vidět například body? Něco jako udělám toto a chci toto?

  Vizi České republiky, která stojí na lidech, kteří se nebojí problémů, které přináší současný svět, a spíše než jako hrozbu je vnímají jako příležitost...

  Netušíme ani, jaká vize stojí na našich kolezích v redakci, a to sedíme metr od sebe, natož abychom věděli, jakou vizi drží kdokoliv z celého Česka. My, autoři textu, máme například vizi, že se ráno vzbudíme, vyhrajeme ve sportce, už nikdy nepůjdeme do práce a odjedeme na Havaj. Bude tato naše vize kandidátům na Hrad ku prospěchu?

  Na lidech, kteří se nebojí naslouchat, protože vědí, že úspěch je založen a rodí se ze vzájemného respektu a spolupráce...

  V překladu to znamená, abyste se vy lidé spojili do spolupráce a volili Marka Hilšera, aby on mohl být úspěšně na Hradě, zatímco vy si zase budete muset poradit sami, protože prezident toho pro vás fakticky moc neudělá, to jedině vláda.

  Kteří se nebojí vyžadovat, že stát a jeho instituce mají lidem sloužit, a ne aby to bylo naopak.

  Naprosto v pořádku. Začali bychom třeba těmi institucemi, které nám mají sloužit, a to rovnou Senátem, kde jsou námi placení lidé, kteří mají za dva roky úřadování výsledek: jeden podpis žaloby na prezidenta a jedno odsouzení pronásledování nějakého hnutí v Číně.

  9.Co nabídne

  Hilšer šel do prezidentských voleb s heslem Já jsem vaše budoucnost a po dvou letech můžeme říct, že o svou budoucnost se postaral velmi dobře, ale na tu vaši zapomněl, ovšem teď vás zase bude potřebovat, tak si vzpomněl.

  Za celou dobu se do ničeho nezapojil, nikde nijak nevystupuje, není ho vidět v televizi a na to, že je poměrně mlád, se zařadil mezi senátory ze salonního klubu, kteří vůbec netuší, co se kde děje. Jako politik se projevil coby typický trafikant, jenž má funkci, takže vy ostatní čau.

  Doplňuje partu kandidátů jako Středula nebo Kocáb, takže skupinu, kterou by Zeman už zase porazil snad i z rakve. Jediné, na čem může stavět, je sex-appeal, což bude stačit možná tak na porážku kolegy Kocába.

  Samozřejmě jsme nezapomněli na naši tradici a posíláme písničku.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 pátek 20. března 2020. Anketa je uzavřena.

  • Super
   859
  • Trapas
   217
  • Haha
   105
  • Tvl
   87
  • Cože
   40
  • Sladký
   40

  Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

  Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

  Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

  Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

  Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

  Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz