Pátek 23. října 2020, svátek má Teodor, Theodor
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Dvořák z Lucie: Koncert bude, neneseme odpovědnost, Čtvrtníčkovi zavolám

  Ministr zdravotnictví Roman Prymula tento týden vyhlásil nová opatření. Kromě večerního posezení u piva přijdou lidé také o fotbal nebo o venkovní koncerty. Jedna z nejslavnějších českých kapel Lucie svůj koncert rozhodně neruší. Nic na tom nemění ani dnešní zpráva, že jejich kamarád Petr Čtvrtníček leží ve vážném stavu na JIP, nebo to, že fanoušci budou muset sedět, řekl nám v rozhovoru klávesista Michal Dvořák.

  Hala, ve které se koncert Lucie v pondělí uskuteční, má kapacitu dva tisíce lidí, což je vládou stanovené maximum. Prostor bude rozdělen na čtyři sektory, každý z nich pojme pět set míst.

  Člena kapely Lucie Michala Dvořáka jsme se zeptali, zdali nemá strach, že by se koncert nakonec kvůli neustále měnící se situaci nemusel uskutečnit.

  „Nic se nemění, není důvod. Nemůžeme paralyzovat veřejný život a ještě k tomu nespravedlivě jen někde. Koncert platí, nebojíme se, je vyhlášený stav pro všechny sportovní a kulturní akce, a pokud má být vláda brána trochu vážně, nemůže měnit nařízení ze dne na den. Do pondělka by se snad nic měnit nemělo, i když se v poslední době děje dost nelogických věcí,“ řekl Expresu Michal Dvořák, klávesista kapely Lucie.

  Podle Michala Dvořáka je Richard Krajčo póvl.

  Michal Dvořák

  Když lidé budou chtít vstát, nebudeme jim bránit

  Vzhledem k tomu, že publikum musí sedět na židlích, to bude dost jistě zvláštní koncert. Neděsí se členové kapely toho, že by se lidé zničehonic zvedli a tím porušili předepsaná pravidla?

  „My za to neneseme žádnou zodpovědnost, každý odpovídá sám za sebe. Nebudeme nikomu bránit, je to jejich věc. Zažili jsme pár koncertů na sezení, například Lucie v Opeře, i tak se dá koncert docela pěkně užít. V této rockové verzi, kdy budeme hrát nejlepší písně plus věci z nové desky, to bude trochu zvláštní,“ připouští Dvořák.

  Proti vládním nařízením se ale čtyřiapadesátiletý hudebník nijak nebouří, pouze uznává, že některá nejsou příliš koncepční.

  „Na jedné straně jsou plné restaurace lidí, kde sedí lidé vedle sebe, na druhé straně jsou děti nuceny sedět v rouškách ve škole, i když jsou dál od sebe než ti lidé v restauracích. Opatření jsou namístě, nikdo vlastně neví, co se děje, a dokud ta věc nebude známá, dává to prostor spekulacím a úvahám. Měli by ale trochu více brát v potaz selský rozum a historické zkušenosti z této oblasti,“ tvrdí Michal Dvořák.

  Čtvrtníček? Lidí s chřipkou na JIP je spousta

  Dvořáka jsme se také zeptali, zdali jeho či další členy kapely Lucie nevystrašila zpráva o Petru Čtvrtníčkovi, který podle deníku Blesk leží na JIP a bojuje s koronavirem. Dvořáka jeho zdravotní stav nepříjemně zaskočil.

  „Zaznamenal jsem, že je nakažen koronavirem, nevím ale, v jakém je stavu. Psal mi jenom, že je nakažený, že by na tom byl špatně, jsem nevěděl, ale zavolám mu hned a zeptám se ho,“ reagoval zprvu Dvořák, který Čtvrtníčka považuje za dobrého kamaráda.

  S Petrem Čtvrtníčkem poté Dvořák prý mluvil, co si ale řekli, muzikant nechtěl komentovat.

  „Těch lidí, kteří jsou každoročně na JIP z důvodů chřipkové epidemie, je spousta. Jestli se Petrovi cokoliv stalo, je jedno, jestli je to koronavirus, nebo má zlomenou nohu, to mě moc mrzí, protože je to velmi dobrý kamarád. Samozřejmě mu držím palce, aby byl co nejdříve zdravý,“ řekl nám Dvořák.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 23. října 2020, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz