jít naiDNES.cz

Vražda na líbánkách: Nové snímky ukazují, že námořník zabil svou ženu a pak potopil loď

Objevily se nové fotografie, které ukázaly, že k poškození plavidla došlo uvnitř. | foto: Koláž Expresu

Britský námořník Lewis Bennett (41) měl v květnu roku 2017 zavraždit svou kolumbijskou novomanželku Isabellu Hellmannovou (†41). Zabít ji měl ve svém katamaránu na líbánkách v Karibiku, poté plavidlo záměrně potopil. On vše sice dlouhou dobu popíral, ale teď se objevily nové fotografie, které hrají v případu velmi významnou roli. Snímky totiž dokazují, že námořník otevřel únikové poklopy a k poškození došlo uvnitř jachty.

Bennett dříve popisoval incident tak, že během cesty došlo k nehodě ve chvíli, kdy jeho žena stála u kormidla, zatímco námořník spal. Když se probudil, našel loď silně poničenou a po jeho manželce nebylo ani stopy. 

Zachránila jej až pobřežní stráž, která u něj nalezla ukradené zlaté a stříbrné mince v hodnotě téměř milion korun. Za to vyfasoval sedm měsíců ve vězení, ale zdá se, že dostane ještě mnohem tvrdší trest, a to za vraždu své ženy.

Prokurátor tehdy prohlásil, že Bennett svou ženu zavraždil a poté záměrně potopil jejich katamarán. To vše měl udělat kvůli touze po penězích. Soudní spisy poté odhalily, že novomanželé měli spory ohledně financí.

Teď prokurátoři uvolnili nové šokující snímky, které odhalují, že Bennett nejspíše otevřel únikové poklopy záměrně a k poškození plavidla došlo uvnitř. 

Tudíž je vyvrácena Bennettova teorie o tom, že jeho žena měla nehodu.

Otevřel poklop a zabil svou ženu.

Na snímku můžete vidět obří díru na straně katamaránu.

Podle serveru CBS12 Bennett údajně otevřel únikové poklopy a poškodil kryty katamaránu, jímž se svou ženou cestoval. Tělo Isabelly Hellmannové nebylo nikdy nalezeno.

Server Daily Mail píše, že po smrti své manželky Bennett odešel na Floridu a chtěl požádat soudy, aby prohlásily jeho ženu za mrtvou, aby mohl zdědit majetek.

Nové fotografie odhalují, jak britský námořník zavraždil svou ženu.

Nové fotografie odhalují, jak britský námořník zavraždil svou ženu.

Bennett se nedávno přiznal k menšímu obvinění z nedobrovolného zabití, za což mu hrozil maximální trest osm let za mřížemi. 

Lewis Bennett je bývalý námořník.

Lewis Bennett je bývalý námořník.

To se ale vůbec nelíbilo rodině Hellmannové. Ti pro vraha chtějí co nejpřísnější verdikt. A vzhledem k novým důkazům se zdá, že se dočkají. Rozhodnutí v tomto případu padne příští úterý v americkém Miami. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:46 25. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  24
 • Tvl
  23
 • Super
  15
 • Cože
  13
 • Sladký
  8
 • Haha
  7
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat