Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  10 kandidátů Kroměřížské výzvy na prezidenta a 10 důvodů, proč nejsou dobrá volba

  Kroměřížská výzva vedená Michaelem Kocábem zveřejnila seznam svých kandidátů na prezidenta. Vzhledem k tomu, že kupříkladu Michal Horáček ani Tomáš Halík za Kroměřížskou výzvu kandidovat nechtějí, asi to nakonec bude muset vzít sám Kocáb. Šlechetné. | foto: koláž Expres.cz

  Uskupení nazvané Kroměřížská výzva založené Michaelem Kocábem přišlo se seznamem deseti osobností, které část signatářů výzvy vybrala jako kandidáty, kteří by v prezidentských volbách v roce 2018 měly porazit Miloše Zemana. Nápad je to sice pěkný, ale bohužel Zemanovi ve finále tak leda pomůže ke znovuzvolení, vysvětlíme vám proč.

  1.Michal Horáček

  Michal Horáček

  Michal Horáček

  Producent a textař Horáček s myšlenkou kandidatury koketuje a zdá se, že má mezi nezávislými kandidáty asi nejsilnější podporu. Problém je ale ten, že prohlásil, že s Kroměřížskou výzvou nechce mít nic společného. Jako kandidát č. 1 ideální přístup.

  2.Tomáš Halík

  Tomáš Halík

  Tomáš Halík

  Filosof, teolog a římskokatolický kněz Halík je populární mezi humanistickými voliči se sklonem k duchovnu. Co jiného by mohlo obránit křesťanské hodnoty než kněz na postu prezidenta? Možná to, že Halík svou kandidaturu, kterou kdysi, asi napůl žertem, vyhrožoval, vyloučil. Slovy klasika: „Nevím, dál“.

  3.Šimon Pánek

  Šimon Pánek

  Šimon Pánek

  Pánek jako studentský aktivista sametové revoluce a šéf Člověka v tísni by nejspíše splňoval potřebný morální kredit pro prezidenta. Bohužel ale volí i jiní lidé, než příslušníci pražské a brněnské intelektuální smetánky a pracovníci neziskovek, takže jeho třetí místo v tomto pochybném seznamu je asi jeho největším reálně dosažitelným volebním výsledkem.

  4.Jan Švejnar

  Jan Švejnar

  Jan Švejnar

  Český volební evergreen. Když se volí prezident, vytáhne se z Ameriky profesor Švejnar, prohraje volby a celý proces se po pěti letech zopakuje. První dámu by mu mohla dělat Jana Bobošíková, jakožto druhá neúspěšná univerzální kandidátka na všechno. No alespoň je pak z čeho si dělat legraci.

  5.Petr Kolář

  Petr Kolář

  Petr Kolář

  Ne, nejedná se o divokého rockera, ale o bývalého velvyslance ve Spojených státech amerických, Švédsku nebo Rusku. To, že jste o něm nejspíše neslyšeli je jasným ukazatelem jeho šancí na zvolení. Ale zase by ho určitě volil Jakub Janda, protože spolupracuje s jeho Evropskými hodnotami a tudíž jako jeden asi z pěti lidí v Česku není dle proslulého samozvanéh oanylytika s pornominulostí agentem Kremlu.

  6.Eliška Wagnerová

  Eliška Wagnerová

  Eliška Wagnerová

  Eliška Wagnerová jako bývalá ústavní soudkyně a současná senátorka je nepochybně kvalifikovanou osobou. Zároveň je Česko určitě připraveno na to mít první prezidentku v historii. To, že jí ale bude právě Eliška Wagnerová je ale asi stejně pravděpodobné jako to, že se opět staneme součástí Rakouska - Uherska. I u Kroměřížské výzvy, která je sotva reprezentativním vzorkem společnosti to nedotáhla ani do top 5, v ostré volbě by byla ráda za 5%.

  7.Michael Kocáb

  Michael Kocáb

  Michael Kocáb

  Sám zakladatel Kroměřížské výzvy se nepochybně považuje za dobrého člověka a obránce demokracie a tak se skromně pasoval na sedmé místo vlastního žebříčku. Strach z uprchlíků, který v určité míře pociťuje podstatná část národa by Kocáb rozehnal prohlášením, že není třeba se bát a pak by svým pár voličům z Pražské kavárny zazpíval svou volební hymnu Pražákům těm je tu hej.

  8.Petr Pavel

  Petr Pavel

  Petr Pavel

  Generál Pavel by mohl být hezkým návratem k tomu, že prezident byl mužem v uniformě, která přirozeně vzbuzovala respekt. Stejně jako mnoho dalších kandidátů Kroměřížské výzvy má ale pooměrně zásadní vadu na kráse a to tu, že kandidovat nechce. Ještě že ale v Kroměříži vědí, co je pro něj dobré lépe než on sám.

  9.Marek Eben

  Marek Eben

  Marek Eben

  Distingovaný moderátor s laskavým humorem sice nemá žádné politické ambice a zkušenosti a dělat prezidenta je nejspíše těžší, než moderovat Star Dance nebo někoho zpovídat Na Plovárně, ale když se podíváme na některé ostatní kandidáty, tak vlastně proč ne. Jo aha, proto, že Eben nikam kandidovat nechce.

  10.Petr Pithart

  Petr Pitthart

  Petr Pithart

  Pro Kroměřížskou výzvu prakticky dokonalý kandidát. Má politickou zkušenost a byl kamarádem Václava Havla. Pravda a láska sice zvítězí, ale o tom, že zvítězí postarší politolog Pithart v něčem jiném, než v soutěži o dvojníka Colonela Sanderse z KFC, můžeme pochybovat. A že nemáme dnes kvalitní politiky, takže musíme hledat u těch populárních před 25 lety je poněkud tristní.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 19:29 3. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   69
  • Trapas
   58
  • Super
   42
  • Cože
   19
  • Tvl
   18
  • Sladký
   15

  Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

  Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

  Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

  Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

  Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

  Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 15. srpna 2020, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz