Čtvrtek 23. ledna 2020, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz

    10 kandidátů Kroměřížské výzvy na prezidenta a 10 důvodů, proč nejsou dobrá volba

    Kroměřížská výzva vedená Michaelem Kocábem zveřejnila seznam svých kandidátů na prezidenta. Vzhledem k tomu, že kupříkladu Michal Horáček ani Tomáš Halík za Kroměřížskou výzvu kandidovat nechtějí, asi to nakonec bude muset vzít sám Kocáb. Šlechetné. | foto: koláž Expres.cz

    Uskupení nazvané Kroměřížská výzva založené Michaelem Kocábem přišlo se seznamem deseti osobností, které část signatářů výzvy vybrala jako kandidáty, kteří by v prezidentských volbách v roce 2018 měly porazit Miloše Zemana. Nápad je to sice pěkný, ale bohužel Zemanovi ve finále tak leda pomůže ke znovuzvolení, vysvětlíme vám proč.

    1.Michal Horáček

    Michal Horáček

    Michal Horáček

    Producent a textař Horáček s myšlenkou kandidatury koketuje a zdá se, že má mezi nezávislými kandidáty asi nejsilnější podporu. Problém je ale ten, že prohlásil, že s Kroměřížskou výzvou nechce mít nic společného. Jako kandidát č. 1 ideální přístup.

    2.Tomáš Halík

    Tomáš Halík

    Tomáš Halík

    Filosof, teolog a římskokatolický kněz Halík je populární mezi humanistickými voliči se sklonem k duchovnu. Co jiného by mohlo obránit křesťanské hodnoty než kněz na postu prezidenta? Možná to, že Halík svou kandidaturu, kterou kdysi, asi napůl žertem, vyhrožoval, vyloučil. Slovy klasika: „Nevím, dál“.

    3.Šimon Pánek

    Šimon Pánek

    Šimon Pánek

    Pánek jako studentský aktivista sametové revoluce a šéf Člověka v tísni by nejspíše splňoval potřebný morální kredit pro prezidenta. Bohužel ale volí i jiní lidé, než příslušníci pražské a brněnské intelektuální smetánky a pracovníci neziskovek, takže jeho třetí místo v tomto pochybném seznamu je asi jeho největším reálně dosažitelným volebním výsledkem.

    4.Jan Švejnar

    Jan Švejnar

    Jan Švejnar

    Český volební evergreen. Když se volí prezident, vytáhne se z Ameriky profesor Švejnar, prohraje volby a celý proces se po pěti letech zopakuje. První dámu by mu mohla dělat Jana Bobošíková, jakožto druhá neúspěšná univerzální kandidátka na všechno. No alespoň je pak z čeho si dělat legraci.

    5.Petr Kolář

    Petr Kolář

    Petr Kolář

    Ne, nejedná se o divokého rockera, ale o bývalého velvyslance ve Spojených státech amerických, Švédsku nebo Rusku. To, že jste o něm nejspíše neslyšeli je jasným ukazatelem jeho šancí na zvolení. Ale zase by ho určitě volil Jakub Janda, protože spolupracuje s jeho Evropskými hodnotami a tudíž jako jeden asi z pěti lidí v Česku není dle proslulého samozvanéh oanylytika s pornominulostí agentem Kremlu.

    6.Eliška Wagnerová

    Eliška Wagnerová

    Eliška Wagnerová

    Eliška Wagnerová jako bývalá ústavní soudkyně a současná senátorka je nepochybně kvalifikovanou osobou. Zároveň je Česko určitě připraveno na to mít první prezidentku v historii. To, že jí ale bude právě Eliška Wagnerová je ale asi stejně pravděpodobné jako to, že se opět staneme součástí Rakouska - Uherska. I u Kroměřížské výzvy, která je sotva reprezentativním vzorkem společnosti to nedotáhla ani do top 5, v ostré volbě by byla ráda za 5%.

    7.Michael Kocáb

    Michael Kocáb

    Michael Kocáb

    Sám zakladatel Kroměřížské výzvy se nepochybně považuje za dobrého člověka a obránce demokracie a tak se skromně pasoval na sedmé místo vlastního žebříčku. Strach z uprchlíků, který v určité míře pociťuje podstatná část národa by Kocáb rozehnal prohlášením, že není třeba se bát a pak by svým pár voličům z Pražské kavárny zazpíval svou volební hymnu Pražákům těm je tu hej.

    8.Petr Pavel

    Petr Pavel

    Petr Pavel

    Generál Pavel by mohl být hezkým návratem k tomu, že prezident byl mužem v uniformě, která přirozeně vzbuzovala respekt. Stejně jako mnoho dalších kandidátů Kroměřížské výzvy má ale pooměrně zásadní vadu na kráse a to tu, že kandidovat nechce. Ještě že ale v Kroměříži vědí, co je pro něj dobré lépe než on sám.

    9.Marek Eben

    Marek Eben

    Marek Eben

    Distingovaný moderátor s laskavým humorem sice nemá žádné politické ambice a zkušenosti a dělat prezidenta je nejspíše těžší, než moderovat Star Dance nebo někoho zpovídat Na Plovárně, ale když se podíváme na některé ostatní kandidáty, tak vlastně proč ne. Jo aha, proto, že Eben nikam kandidovat nechce.

    10.Petr Pithart

    Petr Pitthart

    Petr Pithart

    Pro Kroměřížskou výzvu prakticky dokonalý kandidát. Má politickou zkušenost a byl kamarádem Václava Havla. Pravda a láska sice zvítězí, ale o tom, že zvítězí postarší politolog Pithart v něčem jiném, než v soutěži o dvojníka Colonela Sanderse z KFC, můžeme pochybovat. A že nemáme dnes kvalitní politiky, takže musíme hledat u těch populárních před 25 lety je poněkud tristní.

    Fotogalerie

    Ohodnoťte článek
    Hlasování skončilo

    Čtenáři hlasovali do 19:29 3. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

    • Haha
      69
    • Trapas
      58
    • Super
      42
    • Cože
      19
    • Tvl
      18
    • Sladký
      15
    Premium

    Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

    Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

    Premium

    Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

    Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

    Premium

    Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

    Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

    Komentáře
    Vezmeme vás na titulní stranu
    Čtvrtek 23. ledna 2020, svátek má Zdeněk
    • schránka
    • Přihlásit Můj účet
    EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz