Šlechtová si „myje ruce“ nad politikou: Fu*k, já nechápu! Karlo, ani my ne...

Nikdo moc netuší, co Karla Šlechtová svým vyjádřením o čase stráveném v politice chtěla říct. | foto: Facebook Karly Šlechtové

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) o sobě dala po čase vědět. I tentokrát dost překvapila, podobně jako když v létě projela Evropu a fotila se u každého mostu nebo když světu ukázala svoji novou kérku. Tentokrát se zamyslela nad politickou kariérou a nad vším zlým si umyla ruce. Proč to bilancování? Co ta náhlá sebereflexe? Večírek, který se zvrtl, nebo snad tušení něčeho zlého?

„Fuck! Opravdu? Já fakt nechápu?“ vykřikla po měsících klidu na svém facebookovém profilu Karla Šlechtová. Co takový rozruch po takové době? Co ji zvedlo ze židle? ptají se všichni.

„Buď jsem naprosto blbá, anebo všichni okolo mě jen lžou.
Asi jsem věnovala čtyři roky svého ministerského života něčemu, čemu jsem věřila, a byla to jen přetvářka,“
rozhořčuje se dále bývalá politička, která teď nechce mít s angažmá v resortu obrany nic společného. 

„V tomto neumím prostě fungovat. A nebudu. Politika je svinstvo. Hnus. Jsem ráda a nic, NIC bych neudělala jinak. Děvkou nikoho v politice fakt nebudu,“ dušuje se Karla, která celý svůj text pro jistotu přiložila i přeložený do angličtiny, zřejmě proto, aby měl mezinárodní přesah. Co na tom, že by anglickému znění prospěla korektura.

Slova Šlechtové tesat do kamene, anebo raději po přečtení spálit, míní mnozí diskutující, kterých exministryně přilákala opravdu hodně.

Jedni mysleli na nejhorší, zvláště proto, že Šlechtová připojila Rambohafíka i trikoloru, což vypadalo dost slavnostně a obřadně, jiní zase doporučili, že je po večírku lepší se sociálním sítím vyhýbat obloukem a nepsat žádná moudra. Dost často se může stát, že po vystřízlivění člověku už nepřijdou tak plamenná a trefná, ba co víc, že by raději chodil kanálem. Zvláště po zjištění, že tam jeho výlev visel třeba šest osm hodin, což je doba obvyklá pro první fázi odpočinku po bujarém večírku.

„Jsem pyšná na vše, co jsem kdy učinila, a těším se, až se vše jednou provalí,“ uzavřela svou stať politička, která tak možná chtěla předznamenat svou novou knihu. Pobídnout lidi k tomu, aby ji k napsání nějaké přiměli? 

Nebo proč to všechno, Karlo?

Komentáře