jít naiDNES.cz

Boxer Slezák ze Zemanova štábu je po smrti. Uštvali ho prý novináři!

Incident, který se odehrál v den vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách přibližně hodinu po odjezdu hlavy státu z volebního štábu v pražském Top hotelu, má svou tragickou dohru. Novinář a Zemanův podporovatel, který rozdával boxerské direkty přítomným novinářům, je po smrti. Neustál prý následný mediální tlak.

Karel Slezák se před několika dny zviditelnil svým pěstním útokem na novináře v místě prezidentova volebního štábu poté, co jiný, namol zpitý žurnalista Milan Rokytka zažil údajný kolaps.

Bývalý boxer Slezák patřil k ranařům, kteří se přítomným kolegům z branže pokoušeli zabránit zdokumentovat probíhající situaci a kříšení opilce.

„Zemřel dnes. Jeho žena mi psala, že Karel zemřel, víc mi k tomu říci nemohla,“ sdělil pro Blesk.cz jeho kamarád a též boxer Rostislav Osička. „Měl špatné srdce, stalo se mu to na tom prezidentově štábu a asi to nevydržel. Ani to, jak do něho šel ten novinářský syndikát,“ dodal.

Své chování v pražském Top hotelu považoval Karel Slezák za přiměřené. „Já tam byl pracovně. Jinak jsem novinář, byl jsem tiskový tajemník několika ministrů, jsem registrován v Pražském zpravodaji, takže nějakým způsobem jsem tu akci chtěl využít. Já nejsem nějaká ochranka, jak se píše, ale bylo to normální lidské jednání a řekl bych, že odůvodněné,“ řekl k incidentu nedlouho před nenadálou smrtí. 

„Pěsti byly nutné. Toho nebylo tolik, to byl jeden dva údery. On udělal pohyb… Prostě to je reakce,“ řekl také.

Uštvaný jako Ransdorf?

V souvislosti s úmrtím Karla Slezáka se nabízí spojitost, kdy obdobně nenadále zemřel bývalý komunistický europoslanec Miroslav Ransdorf. Ten se za podivných okolností zapletl do neprůhledných finančních operací, kdy byl při jedné z nich zatčen v bance ve švýcarském Curychu. Ačkoliv se nakonec žádné podezření o praní špinavých peněz, na němž měl spolupracovat, nepotvrdilo, mediální tlak politikovi podlomil zdraví a předčasně zemřel dva měsíce po incidentu začátkem roku 2016.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:37 7. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  60
 • Tvl
  47
 • Trapas
  22
 • Haha
  14
 • Sladký
  9
 • Cože
  7
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Neděle 20. října 2019, svátek má Vendelín
EXPRES

jít naiDNES.cz