jít naiDNES.cz

Za nehodu dostal Jiří Kajínek pokutu a 4 body, na autě má škodu 500 tisíc!

Středeční autonehoda na Plzeňsku Jiřího Kajínka zpátky za mříže nepošle. Přesto z ní nevyvázl zcela bez trestu. Jaký trest ho potkal?

Jiří Kajínek ve středu odpoledne boural se svým luxusním Mercedesem, který stál přes milion korun. Na křižovatce nedal přednost a srazil se s vozem Škoda Fabia. Sám vyvázl bez zranění, řidič druhého vozu se zranil lehce. 

Mluvčí krajského ředitelství policie Martina Korandová ve čtvrtek serveru Novinky.cz potvrdila, že Jiří Kajínek dostal čtyři trestné body a pokutu, jejíž výši nespecifikovala. Podle zákona však jde o středně závažný přestupek, za který provinilci hrozí bloková pokuta do výše 2500 korun. Škoda, která byla vyčíslena na vozidle, je podle Novinky.cz 500 tisíc na Kajínkově Mercedesu, na Škodě Fabia 50 tisíc. 

„Sjížděl jsem z dálnice a nedával jsem pozor, takže do mě ze strany narazila fabie. Mám zbořené dveře a zadní kolo, takže auto je nepojízdné. Naštěstí se nikomu nic nestalo, jsou to jen plechy,“ sdělil Jiří Kajínek Právu. Přiznal, že se více věnoval hovoru se spolujezdcem, takže přehlédl dopravní značku a nedal přednost.  „Podstoupil jsem test na alkohol a byl negativní. Policisté mi pak říkali, že je to přestupek, že jsem přehlédl značku, a že to budou nějaké trestné body a pokuta,“ dodal s tím, že podmínku spácháním přestupku z nedbalosti neporušil. 

Za katr se tak pro tentokrát nejslavnější český vězeň nevrátí. 


Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:43 2. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  7
 • Cože
  5
 • Trapas
  5
 • Haha
  4
 • Sladký
  4
 • Tvl
  4
Komentáře