Může Kajínkem způsobená nehoda slavnému vězni uškodit? Je pořád v podmínce!

Jiří Kajínek ve středu odpoledne boural se svým luxusním vozem Mercedes a podle všeho to vypadá, že nehoda byla jeho chyba. Omilostněný vězeň je však stále v podmínce. Hrozí mu nyní návrat za mříže?

Jiří Kajínek ve středu odpoledne na Plzeňsku boural se svým novým Mercedesem. Podle všeho byla chyba na jeho straně, protože nedal přednost v jízdě.  „Řidič, ročník narození 1961, při výjezdu z dálnice D5 pravděpodobně nedal přednost v křižovatce a střetl se s autem, které řídil muž, ročník narození 1974,“ uvedla pro deník Právo mluvčí policie Hana Kroftová.Jiří Kajínek je však stále v podmínce, a to na nejdelší možnou zákonnou dobu, a to 7 let. Pokud spáchá trestný čin, teoreticky to tedy znamená návrat na mříže. Jak je to v tomto případě? 

„O tom, zda podmínka porušena byla, nebo ne, rozhoduje nakonec opět prezident republiky. Podle mého právního výkladu se ale kvůli dopravní nehodě do vězení nevrátí, vzhledem k tomu, že nejde o úmyslný trestný čin,“ uvedl renomovaný pražský advokát Jan Černý. 

„V praxi se posuzuje, zda odsouzený chtěl trestný čin či přestupek spáchat, případně zda věděl, že takový čin páchá a jaké má důsledky. Pokud by tedy šlo o nedbalostní jednání při spáchání dopravní nehody, nebude zpravidla soud odsouzenému měnit podmínečný trest zpět na trest odnětí svobody,“ uvedl pro Expres Pavel Kosař z advokátní kancelář UP Legal.

Jiří Kajínek se tak velmi pravděpodobně nemusí o svou nově nabytou svobodu obávat. I přesto by však měl být za volantem pro příště opatrnější!

Fotogalerie

Komentáře