jít naiDNES.cz

Režisér Adamec: Kamarádi s námi skončili, protože má žena pracuje pro Babiše

Režisér Adamec: Kvůli Babišovi se s námi kamarádi přestali bavit! | foto: Koláž Expresu

Bývalá sportovní moderátorka televize Nova Jana Adamcová (47) dostala před časem nabídku, která se neodmítá. Premiér Andrej Babiš ji oslovil s tím, že by z ní rád udělal novou tiskovou mluvčí své vlády. A vnadná kráska tuto výzvu přijala. Její manžel Jiří Adamec (71) teď přiznal, že kvůli tomuto kroku se svou ženou přišli o mnoho přátel. „Těchto přátelství nelitujeme,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz režisér Adamec.

Jiří Adamec svou manželku v tom, aby se stala tiskovou mluvčí vlády Andreje Babiše, hlasitě podpořil.

„Když se mě manželka zeptala, jestli přímou a osobní nabídku Andreje Babiše přijmout, nebo ne, řekl jsem jí: Samozřejmě ANO!“ přiznává režisér, který patří k velkým podporovatelům Babišova hnutí ANO.

Jak Adamcová, tak její manžel prý Babiše vidí jako schopného politika, díky kterému současná vláda šlape. 

„Já se přiznám, že u nás doma raději vidíme v čele kabinetu špičkového, prokazatelně úspěšného byznysmena než idealistického nevýkonného pouhého žvanila,“ říká dále Adamec.

Režisér Adamec svou ženu podpořil.

Režisér Adamec svou ženu podpořil.

Naprosto jiného názoru než manželé Adamcovi jsou ale někteří jejich přátelé. Ti dokonce s Janou a Jiřím kvůli spojení s Babišem nejspíše nadobro skoncovali.

„Takhle to prostě chodí. Mnoho našich kamarádů zaklaplo dvířka a už k nám asi nikdy nepřijdou. Mluvili jsme o tom s mojí ženou a těchto ‚přátelství‘ nelitujeme,“ reaguje Adamec, podle něhož je pro jeho ženu nová práce velkou výzvou.

„Chce pomáhat a podílet se na dobré věci pro občany naší země,“ vysvětlil na závěr Adamec.

Jana Adamcová byla dlouhé roky sportovní moderátorkou televize Nova. Pak z televizních obrazovek ale zmizela. Čtvrtého března byla jmenována do funkce tiskové mluvčí vlády ČR. Vystřídala Petru Doležalovou, která byla mluvčí kabinetu od loňského června.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:57 11. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  120
 • Trapas
  53
 • Tvl
  24
 • Haha
  20
 • Cože
  13
 • Sladký
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat